Caravaning vám dá svobodu. Půjčte si karavan nebo obytný vůz a vydejte se za dobrodružstvím!

Caravaning vám dá svobodu. Půjčte si karavan nebo obytný vůz a vydejte se za dobrodružstvím!

Jak by se vám líbilo prožít příští dovolenou tak trochu jinak, než jste zvyklí? Co takhle vyměnit pevně daný program za svobodu a podívat se do míst, která by unikla vaší pozornosti? Kam tím míříme? No přece ke caravaningu – fenoménu, který v posledních letech zažívá obrovský boom. Prozradíme vám, jaké jsou výhody cestování obytným vozem či karavanem a navrch přidáme tip na renomovanou půjčovnu.

Termínus technikus aneb jaký je rozdíl mezi karavanem a obytným vozem?

Na úvod malé vysvětlení, které vám objasní rozdíl mezi dvěma často zaměňovanými termíny: Karavan je přívěs, který se připojuje za osobní automobil. Oproti obytnému vozu má omezenou maximální rychlost, což sice není problém při kratších cestách, ale v případě delší trasy se může cestování výrazně protáhnout. Výhoda přívěsu spočívá v tom, že ho lze kdykoliv odpojit a vozem se vydat na výlety po okolí. Obytný karavan necháte v kempu a nebudete se s ním muset prodírat úzkými uličkami. Obytný vůz je auto (nejčastěji modifikovaná dodávka), ve kterém se dá bydlet. Pro caravanisty, kteří vyráží na cesty často a nechtějí být závislí na kempech, jde o lepší řešení. Obytný vůz lze zaparkovat na odpočívadle, parkovišti nebo jakémkoliv jiném místě. Na druhou stranu však řízení vyžaduje určité zkušenosti a grif. Méně zkušeným řidičům může dělat problém otáčení a parkování, ale i to se nakonec zvládne. Co se týče ceny, dobře vybavené karavany se pohybují řádově mezi 300 – 600 tisíci, obytné vozy se srovnatelnou výbavou začínají na milionů. tarvisio

Výhody a nevýhody caravaningu ve srovnání s běžnou dovolenou

Již v úvodu jsme zmínili, že díky karavanu či obytnému vozu můžete zažít dovolenou, která se vymyká standardům. Nebudete se muset omezovat na jediné místo, ale naopak můžete kdykoliv změnit plán cesty. Vaše dovolená začne již v momentě, kdy nastoupíte do vozu a nikoliv až po příjezdu. Nebudete závislí na hotelu či penzionu, protože si střechu nad hlavou povezete s sebou. V podstatě vás nebude trápit ani to, že nejste poblíž restaurace. Součástí obytných vozů a karavanů jsou i vařiče. Jedinou nevýhodou (pomineme-li fakt, že někdo caravaningu nepřijde na chuť) je vysoká pořizovací cena. Ne každý si může dovolit investovat spoustu peněz do vlastního karavanu či obytného vozu. Ale i to se dá snadno vyřešit návštěvou půjčovny.

Na návštěvě v půjčovně karavanů

Abychom byli alespoň trochu konkrétní, zavítali jsme do zavedené půjčovny obytných aut a karavanů Bydliky.cz. Půjčovna Bydlíky.cz nabízí především karavany a to v různých velikostech a hmotnostech. Na své si přijdou páry i početnější rodiny. Cena závisí na délce pronájmu a ročním období. Půjčíte-li si karavan na dobu delší než tři týdny, zaplatíte mnohem méně než za zapůjčení na dobu kratší jednoho týdne. Pomyslnou třešničkou na dortu je obytný vůz Rimor Katamarano 8 postavený na podvozku Fordu Transit. Dostatek výkonu (140 koní) mu zajišťuje spolehlivý turbodieselový motor (2.2 TDCi) a ve výbavě nechybí nástavby nechybí lednice s mrazákem, nádrž na čistou vodu, nádrž na odpadní vodu, plynový bojler, topení s rozvodem teplého vzduchu, samostatný sprchový kout, WC, dvouplotýnkový vařič, satelitní televize s dvd přehrávačem, nosič na tři kola a spousta dalších drobností. Samozřejmostí je i platná dálniční známka a příslušenství jako je chemie do WC, toaletní papír apod. Obytný vůz je pojištěn pro případ odcizení i nehody a jistě vás potěší, že cena za půjčení zahrnuje i parkování vašeho osobního vozu na parkovací ploše půjčovny. Pokud vás caravaning láká, není nic jednoduššího, než vyťukat www.bydliky.cz a zjistit všechny potřebné informace. V případě této půjčovny se můžete spolehnout na perfektní stav karavanů a prvotřídní služby. Letité zkušenosti a spolupráce s produkčními štáby při natáčení filmů jsou garancí vaší spokojenosti.  

Publikováno: 27. 09. 2014

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: caravaning | půjčovna obytných vozů a karavanů