Hodláte vylétnout z rodičovského hnízda? Víme, kam se „vrtnout“

Hodláte vylétnout z rodičovského hnízda? Víme, kam se „vrtnout“

Vylétnout z rodičovského hnízda a pořídit si byt, ve kterém se osamostatníte a během let založíte vlastní rodinu, je úkolem každého lidského jedince. Proces dospění a postavení se na vlastní nohy je takzvanou lidskou evolucí, díky níž dochází ke generační obměně. Dřív nebo později k ní dozraje každý. Kdyby to tak nebylo, dávno bychom vymřeli. Před lety bývalo naprosto běžné, že k odchodu od rodičů docházelo kolem dvacátého roku života, dnes se věk, v němž děti opouštějí domov rodičů, poněkud protahuje. Na vině je moderní životní styl, ale i nedostatek vhodných bytových jednotek na trhu.

Kde sehnat byt?

Sehnat dnes solidní byt, který vás finančně nezruinuje a bude odpovídat všem nárokům na komfort a trendovost, je téměř nadlidský výkon. Když už se to podaří, může člověk hovořit o nevýslovném štěstí. Rezidencí, které by byly určené pro mladé a potažmo za pár let vyhovovaly i rodinám s dětmi, je skutečně jako šafránu. Jednou z nich je projekt Byty u Parku na Vackově. Nové byty na Praze 3 jsou ideálním místem, kde se setkává živoucí tep velkoměsta s klidem a komfortem života maloměšťáků. Jak tomu rozumět? Domov, to je místo, do kterého se máte rádi vracet. Stojí za to jeho výběr nebagatelizovat a vybírat opravdu odpovědně a s rozmyslem. Architekti na Vackově se snažili o maximální synergii moderní architektury, funkčního bydlení a klidné lokality nedaleko parku. A to se vskutku povedlo.

Trendy bydlení

Rezidenční projekt Byty u parku tvoří celkem jedenáct bytových domů s celkem 272 byty. Na výběr jsou jednopokojové až pětipokojové byty s předzahrádkou, balkonem, lodžií nebo terasou. Díky relativně malému počtu pater (maximálně 6 nadzemních podlaží) se rezidence elegantně začlení do okolí současné zástavby. Celá rezidence je projektovaná v nízkoenergetickém standardu B. Všechny byty působí minimalistickým dojmem a jsou orientovány na preferované světové strany. Maximum denního světla v interiéru a inteligentní řešení jednotlivých místností jsou znakem moderní a funkční architektury. Bydlení v Praze na Žižkově je žádané i z hlediska své lokality a snadné logistické dostupnosti do centra i s napojením na dálnici. Paradoxem je, že právě pro tohle totožné místo je charakteristické, že během pěti minut obyčejné chůze se můžete ocitnout úplně v jiném světě. Obklopeni vůní zeleně a zpěvem slavíků. A budete se kochat…

Publikováno: 25. 12. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam