Reklama

Penzion Na náměstí

Rodinný penzion nabízí ubytování v selském stylu v srdci Slovácka.

ŽĎAS - průmyslové stroje

Spolehlivý výrobce kvalitních zařízení pro zpracování kovového odpadu

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Auto-moto

Minibus – která volba bude správná? Nasměrovali mě v Easyrent

Léto je za dveřmi. Dovolená se kvapem blíží. Vyrážíme s celou rodinou do Chorvatska. Bereme s sebou i mou sestru s manželem a synem. Těším se, až se společně pobavíme a pořádně si odpočineme. Jen kdyby mě pořád netížila jedna nepříjemná věc: Dostal jsem za úkol půjčit pro tuto příležitost minibus a já pořád nějak nevím, který model vybrat.

Všichni si totiž myslí, že se v autech bezpečně vyznám, když jsem chlap, a tak očekávají, že vypůjčený minibus bude perfektní. I proto se toho trochu bojím. Co když mi minibus zkritizují kvůli nějaké zanedbatelné maličkosti? Mnohem horší ale je, že mám strach o naši bezpečnost. Pokud jde o naše vlastní auto, vím, co od něj očekávat, u cizího minibusu si ovšem nejsem vůbec jistý. Bude v něm opravdu všechno fungovat, jak má? Vrátíme se domů všichni celí a zdraví? Tyto otázky se mi dlouho honily hlavou a docela trvalo, než jsem na ně našel odpovědi.

Minibus si nakonec půjčím v autopůjčovně Easyrent. Recenze na internetu jsou kladné, lidé chválí vozový park i přístup personálu. Byl jsem se tam podívat a jako celek na mne firma působila sympaticky. Líbí se mi, že můžu o všech autech nezávazně získat podrobné technické údaje. Auta patří všechna autopůjčovně a jsou pojištěná, v případě škodné události bych nic neplatil. Navíc jsou ve vynikající kondici a perfektně vybavená. Příjemná je i non-stop asistence.

Teď už se jenom rozhodnout pro správný minibus. Budu brát devítimístný, přestože nás jede sedm. Jak znám naše holky, budou s sebou brát půlku skříně, tak ať máme pohodlí. Přemýšlím, že nám půjčím Mercedes Vito. Manželka by byla nadšená, že se sveze Mercedesem! Mně jde ovšem především o bezpečnost – a právě tento vůz získal v testu EURO NCAP pět hvězdiček z pěti, takže by mě neměl zklamat. V úvahu připadá také Caravelle Long nebo Volkswagen Transporter. I ony získaly v testu bezpečnosti plný počet bodů.

Cena těchto vozů sice není nejnižší, mohl bych sehnat minibus za menší peníze (třeba Opel Vivaro, který v testech nedopadl příliš dobře…), bezpečnost mé rodiny je ale to jediné, co mne zajímá. Přehnaná snaha šetřit se obvykle nevyplácí – a v tomto případě by to mohlo mít fatální následky. Proto radím i vám: Hleďte hlavně na kvalitu, cena je až na druhém místě.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *