Výrobu ovládly stroje. Automatizaci se nevyhnete i vy!

Předstupněm moderní výroby byl vznik manufaktur. Produkty sice přestaly být vizitkou konkrétní osoby, ale zato jich vznikalo podstatně více a to v mnohem kratším čase. Čas šel dál a do procesu výroby se pomalu, ale jistě, začaly zapojovat stroje. A vzhledem k tomu, že člověk je tvor vynalézavý (a to zejména tehdy, může-li si usnadnit práci), postupně výrobu maximálně zautomatizoval. Dnešní zpracovatelské provozy vypadají jako kulisy z dobových sci-fi filmů a o výrobu se v nich stará celá řada hi tech zařízení. Důvod, proč se co největší množství procesů snažíme zautomatizovat, je jasný. Počítat zvládne práci mnohem rychleji a precizněji než člověk.

Výroba řídícího systému je komplikovaná a předchází ji projektování. Měl by být uživatelsky přívětivý, intuitivní a v neposlední řadě i perfektně zpracovaný. Aby byl výsledek skutečně efektivní, musí být projektování řídících systémů na profesionální úrovni. Faktorů, které je třeba zohlednit, je skutečně velmi mnoho a předělávat hotové zařízení není to pravé ořechové.

Pokud si pohráváte s myšlenkou, že přenecháte některé výrobní procesy řídícímu systému i vy, dobře si rozmyslete, koho projektováním pověříte. Mezi absolutní špičku v oboru patří společnost APLAUS, která se na českém trhu pohybuje téměř dvacet let a nabízí kompletní služby s důrazem na individuální přístup ke každému projektu. Kromě samotného návrhu, který je realizován s ohledem na stávající zařízení a strategie, můžete počítat s veškerým souvisejícím servisem. Samozřejmostí je přizpůsobení jednotlivých strojů i celých výrobních linek aktuálním požadavkům a velmi rychlé jednání v případě výpadku systému.

Zárukou dokonalého výsledku jsou nejen odborné znalosti specialistů, ale také kvalitní programovatelné automaty, přístroje a pohony vyhlášených výrobců jako SIEMENS, ABB, MOELLER, RITTAL, OEZ, UNITRONICS, WAGO nebo FINDER. Řídící systémy jsou opatřeny přehledným operátorským panelem, který umožňuje efektivní zadávání provozních hodnot a snadnou diagnostiku. Další zajímavé informace najdete na webu aplaus.cz.

Publikováno: 02. 05. 2013

Kategorie: Technika

Autor: Adam