Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Ideální podlaha? Jedině z anhydritu!

Pustili jste se do rekonstrukce vašeho bydlení a rozhodli jste se pro moderní způsob vytápění v podobě podlahového topení? Nebo jen uvažujete o nové podlaze a hledáte levnější a rychlejší alternativu pro beton? V posledních letech je obstarožní beton nahrazován moderním materiálem, který má oproti němu celou řadu výhod. Jeho název je anhydrit a používá se nejen při výstavbě rodinných domů, ale i bytů a komerčních objektů. Realizace takzvané lité podlahy je nejen rychlá a fyzicky nenáročná. Po její pokládce vám odpadne zdlouhavý úklid nečistot, na který jste zvyklí u betonu.

Anhydrit – materiál se slibnou budoucností

Anhydrit se pomalu, ale jistě, stává plnohodnotnou náhražkou obstarožního betonu. Není divu, anhydritové podlahy mají, oproti těm litým, celou řadu výhod. A to podstatných. Mezi největší přednosti patří nízká hmotnost, díky které najde využití při rekonstrukci starších objektů. Neměli bychom zapomenout ani na až rekordní rychlost pokládky. Ta u běžného rodinného domu nezabere déle, jak jeden den. Po podlaze je možno chodit den na to a zatížit ji již po čtyřech dnech. Zárukou dokonalého rozprostření je samonivelační potěr, díky kterému vzniká rovný, hladký a pevný povrch. Materiál je homogenní a velmi rychle se prohřívá. Realizace probíhá v tekutém stavu, čímž je zajištěno proniknutí anhydritu do všech spár mezi trubkami systému podlahového vytápění.

Má anhydritová podlaha nějaké nevýhody?

Budeme k vám upřímní, i lité podlahy mají určité nevýhody. Pokládka je náročnější a měl by ji proto provádět odborník, který má vžity všechny technologické postupy a neudělá během realizace podlahy chyby. Nezbývá, než doporučit společnost Anhypodlahy s.r.o., která disponuje zařízením Transmix. Jedná se o speciální návěs, který je opatřen dvoukomorovým zásobníkem (plnivo a pojivo), čerpací a míchací jednotkou. Ustavení stroje nezabere více, než cca 15 minut a odpadne tak nutnost časově náročného sestavené celé míchací a dopravní linky, přívodu energie apod. Transmix šetří i náklad za pronájem sila, a snižuje pracnost a nároky na fyzickou zátěž pracovníků. Vzhledem ke své mobilitě je schopn operovat po celé ČR!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *