Internet prý nění pro děti. Dokážeme vám, že ano!

Internet prý nění pro děti. Dokážeme vám, že ano!

Dnešní děti mají úplně jinou představu o zábavě, než jakou jsme ji měli v jejich letech my. Milují počítačové hry a internet a bylo by naivní myslet si, že když jim virtuální zábavu striktně zakážeme, tak se k ní nedostanou. Naopak ji budou vyhledávat o to víc a budou-li bez kontroly (respektive alespoň částečné), nebudete mít o jejich aktivitách žádný přehled. Nesnažte se jim proto v počítačových hrátkách bránit a naopak udělejte kompromis. Počítače na děti nemusí mít negativní vliv, jak je často prezentují média. Moderní technologie mohou těm nejmenším naopak pomoct k rychlejšímu vývoji – na internetu je i pár dětských portálů a jeden z nich vám představíme v celé své kráse.

Vítejte v Dětském klubu

Na sítí je toho opravdu hodně, ale nejsou to jen facebook, nahotinky a další typicky „dospělácké“ záležitosti. Portál www.detskyklub.cz je toho důkazem a najdete na něm spoustu obsahu, který je určen především dětem. Hry, omalovánky, pohádky a v budoucnu i vědomostní testy, kvízy a další.

Konečně hry, které jsou vhodné i pro ty nejmenší

Pro děti je nejzajímavější kategorií bezesporu sekce her. Autoři portálu je pečlivě vybrali tak, aby se v nich neobjevovaly nevhodné motivy a naopak sestavili směsici logických hádanek, puzlle, skákaček a sportovních her, které můžete dětem bez obav pustit. Vyhledávání usnadňuje i speciální kategorie her pro kluky nebo holky a máte-li doma dětí více, nebojte se jim pustit některou z her pro dva. Z těch se nám zamlouvala hříčka Puzzle Freak, která má podobu deskové hry s mnoha zábavnými mezihrami. Nechybí ani Angry Birds a to hned v několika variacích. U her si děti procvičí postřeh, logické myšlení a případně základy angličtiny.

Nejmilejší pohádky a večerníčky na jednom místě

Další sekcí, u které vaše ratolesti stráví nejedno volné odpoledne jsou pohádky. Pokud jste doposud vyhledávali oblíbené dětské hrdiny na Youtube, nyní nebudete muset ztrácet čas a jednoduše si pohádku vyberete zde na webu. Jsou zde zastoupeny klasické české večerníčky, ale také disneyovky a mnoho dalších kreslených seriálů, které jste během vašeho dětství možná sledovali i vy.

Děti si budou vybarvovat a vy se začtete

V případě omalovánek je všechno jasné. Děti je mohou vybarvovat na webu, nebo jim je vytisknete a vybarví si je ručně. Fakt, že se na webu nachází omalovánky s motivy populárních pohádek je zárukou, že je bude vybarvování bavit. DětskýKlub.cz má eso v rukávu i pro rodiče. Magazínová sekce je plná článků, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Dozvíte se o problematice kyberšikany, tipy jak ochránit děti před nebezpečím, které na ně na internetu může číhat, ale také zajímavé informace o hračkách. Foto: Baqir Ali (http://www.flickr.com/photos/29600420@N08/4130210023/)

Publikováno: 16. 09. 2013

Kategorie: Děti

Autor: Adam