Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Není olej jako olej aneb dávejte si pozor, čím mažete motor!

Mazání motoru patří mezi nejdůležitější úkony, které musíme v rámci pravidelné údržby vozu podstupovat. Při výměně oleje je třeba dodržovat hned několik zásad a v žádném případě neplatí, že na výběru oleje nezáleží. Budete-li tyto zásady dodržovat, zajistíte optimální podmínky, které povedou k prodloužení životnosti pohonné jednotky. Rozhodně se neřiďte pravidlem „lepší olej“ motoru neublíží. V praxi je tomu mnohdy naopak.

Jak vybrat motorový olej?

Všechna pravidla by se dala shrnout do jediného – vždy se řiďte pokyny výrobce daného automobilu a vybírejte pouze maziva, které specifikoval. Motorové oleje se dělí podle několika důležitých specifikací jako je ACEA a API (výkonnostní třída), na základě kterých poznáte, zda je vhodný pro váš vůz. Neméně důležitá je také klasifikace SAE, která určuje viskozitu oleje.

A kde oleje nakupovat? Pokud vám nevyhovuje omezená nabídka nebo vysoké ceny u nejbližšího prodejce, porozhlédněte se po motorovém oleji ve specializovaném e-shopu www.123-olej.cz, který nabízí široké spektrum značkových motorových olejů a maziv od předních výrobců jako je Castrol, Total, Elf, Shell, Valvoline, Pennasol nebo Mobil, ale také originální produkty pro vybrané značky automobilů. U každého z produktů najdete jeho podrobnou specifikaci, která vám výběr usnadní. Značkové motorové oleje jsou řazeny podle názvu i viskozity a velmi rychle najdete to, co hledáte.

Vybíráme olejový filtr

U stejného prodejce najdete také levné značkové olejové filtry od renomovaných výrobců. I v případě filtrů můžete počítat s přehledným řazením dle typu automobilu a nezapomeňte se proto podívat do technického průkazu, kde jsou základní informace o filtru uvedeny.