Džíny: Od pracovního oděvu až na italská módní mola

Džíny: Od pracovního oděvu až na italská módní mola

Džíny jsou nedílnou součástí dámského i panského šatníku a řadí se mezi vůbec nejoblíbenější outfity, které se kdy ve svět módy objevily. Většina z nás tuší, ze za nimi stojí „jakýsi“ Levi Strauss, ale celé pozadí historie riflí nám zas tak známo není. Ale když už jsme u toho, tak vězte, že původní kalhoty z džínoviny rozhodně nepatřily mezi žhavé modní trendy, ale naopak se využívaly k práci. Podle bruntálského historika Petra Anderleho má prý džínovou látku na svědomí jistý Gustav Marburg, který ji mimochodem utkal omylem. Vzhledem k tomu, že většina revolučních věcí vzniká shodou náhod a okolností, by tato teorie nemusela být daleko od pravdy. Ať už se však hrubá látka k Levimu dostala jakkoliv, zamilovali si ji lidé na celém světě. A to nehledě na barvu kůže nebo náboženské vyznání.

Nad moderními střihy by cowboyové žasli

Původní „Levisky“ stály jediný dolar, což je ve srovnání s dnešními cenami poněkud úsměvné. Pánské i dámské džíny prošly dlouhým vývojem a nedochoval se jak původní vzhled, tak ani symbolická cena. A abychom se dozvěděli, jak to s džínami vypadá v současné době, zasondovali jsme ve virtuálních regálech populárního e-shopu se značkovou módou za pěkné ceny mary-fashion.cz. Výběr je opravdu pestrý a nechybí módní slim džíny, tedy kalhoty úzkého střihu, známé jako „slimky“, stejně jako nejoblíbenější džínové kalhoty vůbec – bokové džíny. Neměli bychom zapomenout ani na „roury“, které jsou momentálně velkým hitem a ¾ džíny, na které nedáme dopustit hned, jak se rtuť na teploměru vydrápe na vyšší příčky.

Vyberte si džíny, které vám budou sedět

Co se týče zastoupení výrobců, i v tomto případě budete více než spokojeni. Značky jako Patrol, Fresh Made, Sublevel nebo Simply Chic jsou zárukou perfektního designu a kvality. Na ty, jejichž doménou je zejména italská móda, čekají modely od Sexy Woman, které se pyšní celou řadou neotřelých moderních prvků. Ať už do svého nákupního košíku vložíte cokoliv, neměli byste zapomenout, že na mary-fashion.cz seženete i další části outfitu, které z vás v kombinaci s džínami učiní lvici salónů. Za dolar je sice nekoupíte, ale i tak vám udělají radost velmi nízké ceny, které byste u značkového sortimentu nejspíše nečekali.