Itálie - jednoduše perfektní dovolenková destinace

Itálie - jednoduše perfektní dovolenková destinace

Patříte k těm, kteří si dovolenou plánují s několikaměsíčním předstihem a již nyní přemýšlíte nad tím, kam napřesrok vyrazíte? Nebo si chcete užít alespoň několik dní volna ještě letos? Ať už jsou vaše plány jakékoliv, v průběhu celého roku zažijete spoustu nevšedních okamžiků v Itálii. A je to právě zmíněná „kozačka“ na jihu Evropy, pod kterou se každému vybaví něco úplně jiného. Dovolená v Itálii může mít nejrůznější charakter a je jen na vás, zda se ji rozhodnete strávit na zasněžených sjezdovkách v Dolomitech, nebo se vydáte na průzkum historických skvostů. Benátky, Florencie a Řím patří k nejkrásnějším a nejromantičtějším místům, které kdy člověk vybudoval a pokud jste jejich atmosféru nezažili na vlastní kůži, měli byste to urychleně napravit.

Hory, pláže, jezera i památky

Italie toskanskoItálie má mnoho podob a pro některé je synonymem pro vyhlášenou italskou kuchyni. Možná se budete divit, ale celá řada turistů do ni vyráží kvůli pizze, špagetám a prvotřídnímu vínu. Na druhou stranu by byla škoda, strávit dovolenou v restauraci a neobjevit krásy, kterými Itálie doslova překypuje. A zkrátka nepřijdou ani ti, kteří preferují méně tradiční dovolenou – pobyt v typickém toskánském statku, který se nese v duchu ochutnávek domácích vín a procházek malebnou krajinou, vaše představy o dovolené v Itálii obrátí naruby. Milovníci sluníčka, koupání a zábavy však na klasiku v podobě letovisek Bibione, Caorle nebo Lido di Jesolo, nedají dopustit. Právě v takovém duchu se nese typický zájezd do Itálie s dětmi. Volba je zkrátka otázkou priorit, ale na své si přijde opravdu každý.

Autem co by kamenem dohodil a letadlem ještě blíž

Mezi pádné argumenty, proč se na dovolenou vydat právě do Itálie, však nepatří jen pestrá směsice kulturních památek a přírodních krás. Důvodem je i perfektní dostupnost. Do nejbližšího letoviska Livigno cesta z Prahy netrvá déle než 6 – 7 hodin. A pokud vás to přeci jen táhne na jih a nechce se vám do Itálie autem, poohlédněte se po levných letenkách. S trochou štěstí se do Itálie dostanete letecky za hubičku. Nevíte-li si rady s ubytováním a nechcete-li ho řešit až na místě, využijte služeb CK Italieonline, která se na dovolenou v Itálii specializuje již 17 let. Prostřednictvím cestovky si pohodlně rezervujete apartmán, hotel, nebo místo v kempu a to v takřka libovolné lokalitě. V rámci letní dovolené si můžete vybrat z cca 1000 ubytovacích zařízení v bezprostřední blízkosti moře, ale také ze samostatných domků či usedlostí ve vnitrozemí. Nechybí ani více než 200 hotelů a horských chat v oblasti italských Alp a ubytování v blízkosti velkých italských jezer. S CK Italieonline se vaše příští dovolená v Itálii vydaří na jedničku! Více na www.italieonline.eu.

Publikováno: 19. 11. 2013

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: dovolená Itálie | Dovolená v Itálii | Itálie autem | Itálie s dětmi