Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jak efektivně zabezpečit dům či byt?

Jestlipak víte, co má lví podíl na tom, jak se doma cítíme? Není to přítomnost obrovského LCD televizoru, luxusní sedací souprava ani vnitřní vířivá vana, ale pocit bezpečí. Kde jinde bychom se měli cítit bezpečně, když ne ve vlastním bytě či domě? Vědomí, že se domů může kdykoliv dostat nezvaný host, na celkovém komfortu dvakrát nepřidá. A přitom stačí tak málo – realizovat několik základních bezpečnostních opatření. Která to jsou? To se dozvíte v dnešním článku. Prozradíme vám, jak zabezpečit byt či dům tak, abyste mohli klidně spát a ještě klidněji odjet na dovolenou!

Cennosti patří do trezoru

Trezory BrnoMáte-li doma větší částku v hotovosti, důležité dokumenty nebo jakékoliv jiné cennosti, o které nechcete přijít, uschovejte je v trezoru. Pokud se zloděj dostane i přes bezpečnostní dveře, důmyslně zkonstruovaný trezorový box či bezpečnostní schránku z vysoce odolných materiálů neporazí. S výběrem vhodného modelu vám rádi poradí odborníci ze společnosti LOCK service s.r.o., která nabízí trezory špičkové kvality. Tu garantuje spolupráce nejlepších konstruktérů, kriminalistů, ale také obchodníků a hoteliérů.

Lupiči nechodí jen okny, ale především dveřmi

Tvrzení, že většina pachatelů vstupuje do objektu oknem, je mýtus. Ne nadarmo se říká, že nejrychlejší cesta vede přímo a mnohem jednodušší způsob vniknutí představují vstupní dveře. Nenechávejte proto nic náhodě a vyměňte ty stávající za bezpečnostní. Perfektní službu vám udělají bezpečnostní dveře Sherlock s pasivními a aktivními jistícími body. Pasivní jistící body jsou vysunuté a pevně uchycení k ocelové dveřní konstrukci a zabraňují vysazení dveří ze závěsů, vypáčení a vytlačení ze zárubně. Aktivní jistící body jsou výsuvné (ovládají se zámkem). I v tomto ohledu vám pomůže spol. LOCK service, která realizuje bezpečnostní dveře Brno.

Bezpečnostní dveře Sherlock odolají pokusu o vniknutí, ale také požáru a hluku

Bezpečnostní dveře se dělí do několika bezpečnostních tříd a nejvyšší stupeň ochrany poskytují dveře 4. bezpečnostní třídy. Jsou odolné vůči mechanické manipulace šroubovákem, kleštěmi, páčidlem, kladivem, pilkou, sekerou, elektrickému ručnímu nářadí a mnoha dalším nástrojům, které zloději s oblibou využívají. Mimo jiné je nerozhodí oheň a tepelné záření (na dobu od cca 30 – 60 min, v závislosti na konkrétním modelu), brání prostupu horkých plynu a v neposlední řadě výrazně tlumí úroveň hluku (až od více než 40 dB).