Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Spárovka vs. masivní dřevo: Rozdíly a způsoby využití

Jaký je nejžádanější materiál při výrobě nábytku? I navzdory popularitě moderních materiálů hraje prim prověřená klasika v podobě masivního dřeva. Výrobci nábytku a truhláři na estetické, mechanické a fyzikální vlastnosti masivu nedají dopustit. V následujících řádcích se zaměříme nejen na masivní dřevo, ale i na spárovky, které se využívají všude tam, kde není možné použít jediný celistvý kus dřeva.

Proč je masivní dřevo tak oblíbené?

Masivní dřevo je nejrozšířenější materiál a nachází uplatnění ve všech typech interiérů. Dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru a disponuje unikátními vlastnostmi, kterým se ostatním materiálům nedostává. Používá se k výrobě nábytku, interiérových a exteriérových stavebních prvků stovky let a lze z něj vyrobit i moderní, nadčasový a svěží nábytek s osobitým designem. Mimo to je zdravotně nezávadné, ekologické a nezatěžuje životní prostředí.

Co je to spárovka a kdy se používá?

Spárovka je materiál z lamel masivního dřeva, které jsou vzájemně slepené polyuretanovým nebo disperzním lepidlem. Používají se při výrobě prvků, které nelze vyrobit z celistvého masivu. Oproti řezivu jsou spárovky méně náročné na zpracování. Dle uspořádání se dělí na průběžné a nastavované (cinkované) spárovky.

Při výrobě průběžných spárovek se používají dlouhé lamely po celé délce spárovky. Cinkované z kratších a napojovaných lamel.

Spárovky se v praxi využívají k širokému spektru účelů. Truhláři z tohoto polotovaru vyrábí schodiště, dřevěné podlahy, nábytek (skříně, postele…), kuchyňské linky, pracovní desky a další výrobky. Nikdy se však nepoužívají samostatně a vždy musí být připevněny k nějaké konstrukci. Stolová deska je připojena ke konstrukci stolu, jednotlivé díly korpusu skříně k sousedícím a podobně.

Sháníte kvalitní spárovky levně?

Ať už je vaší profesí truhlařina nebo jen patří k nadšeným kutilům, bude se vám hodit kontakt na specializovaného prodejce vysoce kvalitních spárovek. Společnost Dřevo – spektrum s.r.o. spolupracuje s renomovanými českými i zahraničními výrobci a nabízí spárovky z borovice, břízy, buku, dubu, modřínu a smrku.

Dodavatel disponuje velkými skladovými zásobami a je schopen dodat zboží do 48 hodin po celé České republice.

Nedílnou součástí sortimentu jsou také eurohranoly (borovice, dub, meranti, modřín, smrk) a luxusní venkovní dřevěné terasy z exotických dřevin jako bangkirai, massa randuba, modřín sibiřský a garapa. Tyto typy dřevin jsou pro využití v exteriéru vhodnější než známé tuzemské dřeviny, protože jsou výrazně odolnější a uchovávají si své vlastnosti po mnohem delší dobu. Toužíte-li po terase, která vydrží v původním stavu po desítky let, neváhejte.

luxusni-drevene-terasy

Další informace o spárovkách, eurohranolech a terasách najdete na www.drevo-spektrum.cz.

Štítky

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.