Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Jak je to v roce 2014 s dotací na invalidní vozíky a kde se po nich poohlédnout?

Jsou lidé, se kterými se osud nemazlí. Nejsou tak mobilní jako ostatní a neobejdou se bez kolečkového křesla, které zastává funkci nepostradatelného pomocníka. Invalidní vozík jim dává pocit jisté samostatnosti, protože díky němu nemusí spoléhat na nepřetržitou pomoct svých blízkých. Pořízení kvalitních zdravotnických pomůcek (především pak komfortního vozíku) je poměrně nákladné, nicméně za určitých okolností lze získat státní příspěvek.

Jak získat příspěvek na invalidní vozík v roce 2014

Dotace na invalidní vozík (resp. také financování všech ostatních zdravotnických pomůcek) podléhají zákonu č. 329/2011 Sb. Na příspěvek má nárok každá osoba s těžkou vadou nosného nebo pohybového ústrojí za předpokladu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu, přičemž „dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav“ musí trvat nejméně rok a odpovídat všem kritériím nutným k přiznání příspěvku.

Příspěvek na invalidní vozík a další zdravotnické pomůcky je určen pro všechny osoby starší 1 roku. Při posuzování nároku na dotace je přihlíženo k aktuálním zdravotnickým pomůckám, které již žadatel má a aktivně využívá. Pro další informace o příspěvku se obraťte na krajskou pobočku příslušného Úřadu práce, kde lze o dotace zažádat.

Maximální výše příspěvku pro rok 2014 je 90 % z předpokládané nebo již uhrazené ceny. Na jednu zdravotnickou pomůcku však stát nepřispívá více než 350 000 Kč. V průběhu 60ti měsíců nesmí čerpaná částka přesáhnout 800 000 Kč.

Sháníte kvalitní invalidní vozík nebo rovnou skútr?

Obraťte se na společnost KrosMedical, která byla v roce 2008 založena v Nizozemsku a již několik let působí i na českém trhu. Specializovaná firma se zabývá velkoobchodním prodejem a dodává zdravotní pomůcky mnoha českým prodejcům. Nabízí široké spektrum produktů, mezi kterými najdete invalidní vozíky, invalidní skútry, chodítka, polohovací postele, tříkolky, handbiky a spoustu dalších pomůcek a příslušenství.

Na zdravotnické pomůcky se můžete podívat na centrální pobočce ve Velvarech (cca 35 km od Prahy), ale také online na www.krosmedical.cz. KrosMedical patří k největším prodejcům ve střední Evropě a disponuje také servisním centrem. Většina produktů je, díky obrovským skladovým zásobám, okamžitě k odběru. S výběrem konkrétní zdravotnické pomůcky vám ochotně poradí některý z kvalifikovaných pracovníků.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.