Prodej točené zmrzliny: Kde si můžete pronajmout zmrzlinový stroj a jaké podmínky musíte splnit?

Prodej točené zmrzliny: Kde si můžete pronajmout zmrzlinový stroj a jaké podmínky musíte splnit?

S příchodem letního počasí se obměňují nabídky restaurací a cukráren. Na horké letní dny je nezbytné se řádně připravit a vytěžit z nich maximum. Co máme na mysli? Znáte snad někoho, kdo by si během parného léta nedopřál kornout lahodné zmrzliny? Zmražená pochoutka by se mohla stát vaší „zlatou žílou“. Není tajemstvím, že vhodně umístěný stánek se zmrzlinou může během poměrně krátké doby vydělat spoustu peněz. Na své si přijdou zkušení podnikatelé, ale i naprostí začátečníci – prodej točené zmrzliny je sázkou na jistotu!

Podmínky pro prodej točené zmrzliny

Rozhodnete-li se provozovat stánek se zmrzlinou, případně ji točit na jiném místě (např. v hospůdce či restauraci), neobejdete se bez živnostenského oprávnění. Pro prodej zmrzliny budete potřebovat živnost v oboru pekař-cukrář, případně v oboru hostinská činnost. Budete si muset vyřídit také zdravotní průkaz (pozor – má omezenou platnost a je třeba jej pravidelně obnovovat) a oznámení o zahájení činnosti provozovny. Jde-li o umístění stroje na zmrzlinu do již fungujícího provozu, musíte oznámit jeho rozšíření. Další podmínky, které musí splňovat pevná stavba či stánek, jsou volně dostupné na internetu. Zkontrolujte si, zda jsou vámi dohledané informace aktuální. Legislativa se průběžně formuje a některé články mohou být zavádějící. Nechcete-li riskovat, raději se zeptejte na příslušném živnostenském úřadě. Stroj na zmrzlinu

Vlastní stroj, nebo pronájem?

Jakmile si ujasníte a vyřídíte všechny náležitosti, které jsou v souvislosti s prodejem točené zmrzliny důležité, můžete se pustit do podnikání. Vašim dalším úkolem bude pořízení stroje na zmrzlinu. V tomto ohledu dostanete na výběr mezi koupí vlastního zařízení, nebo pronájmem. Nemáte-li s prodejem zmrzliny žádné předchozí zkušenosti, doporučujeme pronájem zmrzlinového stroje. Vyhnete se tak vysokým investicím a předejdete tomu, že se vám investovaná částka vrátí až v delším časovém horizontu.

Proč jde točená zmrzlina na dračku?

Jistě, neexistuje pouze točená zmrzlina. Cukrárny a restaurace nabízí také kopečkovou zmrzlinu, která je však v nabídce prakticky po celý rok. Kdežto zmrzlina točená je výlučně letní záležitostí, a proto je v tomto období tak populární. Hustá zmrzlina Chcete-li si během letního období zvýšit zisky, nabízí se vám sezónní produkt – točená zmrzlina. Navíc se postará o to, aby se o vaše prodejní místo začalo zajímat mnohem více zákazníků. Zmrzlina je lákadlo, díky které můžete prodat vaše další zboží. Ideální je kombinace stánku se zmrzlinou s prodejem několika dalších letních pochoutek. Vedle zmrzlinového stroje může vaši provozovnu zdobit i přístroj na výrobu ledové tříště – i ta je v průběhu léta velmi oblíbená.

Kde si pronajmout zmrzlinový stroj?

Společnost Polanský David s.r.o., která na českém trhu působí od roku 2008, se pyšní pestrou škálou zmrzlinových strojů, jež nabízí k prodeji a k pronájmu. Vedle toho sortiment zboží zahrnuje zmrzlinové směsi, které jsou známé pod značkou Hustá zmrzlina, a výrobníky ledové tříště. Hustá zmrzlina je unikátní vysokým obsahem ovoce, které je ve směsi zastoupeno 35 – 70 %. Chcete-li nabízet mnohem lepší zmrzlinu než konkurence (která obvykle prodává směsi s cca 5 % ovoce), máte šanci. Hustá zmrzlina je momentálně k mání ve 14 příchutích a mohou ji odebírat také zákazníci, kteří nevyužijí nabídku na pronájem zmrzlinového stroje. Preferujete-li kvalitu zmrzlinových směsí, doporučujeme se obrátit na tuto ryze českou firmu, která má v oblasti zmrzlin bohaté zkušenosti. S výslednou zmrzlinou budete spokojeni nejen vy, ale hlavně vaši zákazníci, kteří se k vám budou rádi vracet. Více informací můžete zhlédnout na www.liznisi.cz.