Nadace DRFG a David Rusňák pomáhá regionu

Nadace DRFG a David Rusňák pomáhá regionu

Investiční skupina DRFG brněnského podnikatele Davida Rusňáka se ve svém regionu snaží pomáhat již od svého vzniku. Projektů, které společnost DRFG v minulosti podpořila, je celá řada – jedná se o prospěšné počiny z oblasti kultury, sportu nebo také sociální oblasti. Donedávna byly ale všechny tyto činnosti značně rozptýlené. „Na jaře roku 2016 proto po vnitrofiremní diskuzi vznikla Nadace DRFG, která má za cíl všemožné podpůrné projekty sjednotit, zastřešit a efektivně zkoordinovat,“ vysvětluje David Rusňák. Nyní je Nadace DRFG ambasadorem celé skupiny DRFG a systematicky pracuje na tom, aby co nejvíce pomohla svému regionu. Cit k regionu, ze kterého vzešla, který by někdo možná popsal až jako lokální patriotismus, je ve skupině DRFG citelný.

Pomoc vlastními kompetencemi

Nejnovějším celosvětovým trendem v oblasti nadačních činností je pomoc vlastními silami. Dle Rusňáka nejde jen o to, někomu rozdávat peníze, ale spíše o navazování trvalejších partnerství v oblastech, kterým donátor dobře rozumí, kde může dlouhodobě sloužit i svým vlastním know-how. Více než „jen peníze“ Nadace DRFG nabízí především ve dvou svých počinech: - Zlepšování finanční gramotnosti u dětí ve školách a dětských domovech spolu s obecně prospěšnou společností Yourchance.cz. - Organizační podpora festivalu Meeting Brno tak, aby se stal celoevropsky významnou akcí ovlivňující nejen veřejnou atmosféru v regionu, ale šířící své poselství i daleko za jeho hranice. Recenze festivalu po jeho konání mluví samy za sebe.

Další adresáti pomoci Nadace DRFG regionu jižní Moravy

Mezí další způsoby, jakými Nadace DRFG investuje do svého regionu, jsou také následující projekty: Cesta 121 Celoroční pronájem vozu Škoda Yeti pro poskytování sociální pomoci a podpory kněžím, kteří žijí na odlehlých a nedostupných místech. Rádio Proglas Dar v podobě nové dodávky, která umožňuje pravidelné vysílání přímo z terénu. Diecézní charita Brno Dar ve výši 420.000 Kč pro umožnění zahájení činnosti terénní služby sv. Františka, ta průběžně pomáhá v oblasti sociální péče chudým, nemocným a potřebným. Charita letos také vydražila nadační deštníky, které zdobily na konci léta Českou ulici v Brně. Výtěžek šel lidem bez domova. ZUŠ Vyškov Dar 50.000 Kč pro rozvoj hudebních dovedností u žáků prvního stupně. Domov Horizont Kyjov Dar 100.000 Kč (nejen) na organizaci 42. ročníku sportovních her mládeže s postižením. Diakonie CČBE Brno Dlouhodobě podpora ve výši 240.000 Kč ročně na aktivity Diakonie. SK Brno-Kohoutovice Dar ve výši 40.000 Kč lyžařskému oddílu sportovního klubu v Brně – Kohoutovicích. Cílem Nadace DRFG je také mezinárodní ukotvení např. v European Venture Philanthropy Association. Ta sdružuje prestižní nadace velkých společností, jako jsou např. lichtenštejnská knížecí banka, Ikea, finanční domy nebo významné automobilky. Investiční skupina DRFG není žádné letadlo, své portfolio má aktuálně rozvrstvené v pěti investičních oblastech. Jedná se o finanční služby (dluhopisy, podílové fondy, atd.), nemovitosti, energetiku, telekomunikace a zdravotnictví.

Publikováno: 07. 12. 2017

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: david rusňák