Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Vzdělání

Jak na nezapomenutelný maturitní ples?

Čeká vás maturitní ples a po něm maturitní večírek? Na co byste neměli zapomenout?

Maturitní ples, stejně jako maturitní večírek, je završením jedné etapy života. V podstatě skutečným vstupem do dospělosti. Proto by si ho čerství dospěláci měli náležitě užít. Ale také by měl mít vhodně zvolenou formu.

Zaměřeno na oblečení

Základem je samozřejmě vhodné oblečení. Zřejmě nikoho nenapadne, že by na maturitní ples šel v tričku a džínech. Maturitní ples, stejně jakákoliv jiná významná společenská událost, vyžaduje adekvátní dress code. Dokonce se traduje, že výběr oblaku na maturitní ples má vliv na to, jaký jeho nositel bude mít vztah k elegantní módě.

Oblek pro pány

Maturitní ples je skutečně významná událost, která si zaslouží i vlastní elegantní oblečení. Ne to děděné. Obzvláště pokud maturantovi nesedne o dvě čísla větší sako. Oblek, nezávisle na tom, zda je na maturitní ples, či jinou událost, svému nositeli musí perfektně sednout. Zásadní vliv na celkový dojem má především délka zad, rukávů a kalhot. Mějte na paměti, že manžety rukávů košile by z rukávu saka měly zhruba jeden až dva centimetry vyčuhovat. Kalhoty mají sahat až na obuv, aniž by však byly příliš zvlněné či nařasené. Z materiálů je vhodná stoprocentní jemná vlna s gramáží 250 g/m.

Šaty pro dámy

I pro dívky je maturitní ples významnou událostí. Většinou proto touží po krásných šatech, v nichž oslní. Ani v tomto případě tedy nejsou řešením šaty po mamince, byť ve své době v nich mohla být sebekrásnější. Při výběru šatů na maturitní ples v první řadě vycházejte z typu své postavy. Maturitní šaty vybírejte podobně jako plavky – musí padnout vaší postavě. Šaty si každopádně můžete koupit, nechat ušít, nebo půjčit v půjčovně.

Vybíráme plesové šaty

Při samotném výběru je třeba se zaměřit na tři parametry, jimiž jsou barva, střih a délka šatů. Co se barvy týče, vhodné jsou v podstatě všechny s leskem mimo bílé, která je primárně určená pro nevěstu. Nesmírně důležitý je také jejich střih. Nejkrásnější plesové šaty bývají dlouhé, na ramínka a s odhalenými rameny. Nejúchvatnější bývají siluety dokonale kopírující tělo maturantky. Efektní ale bývají také nařasené šaty s úzkým pasem. Důležité jsou i šperky, byť u nich platí, že více je méně. Z bot zvolte lodičky na podpatku, nebo páskové střevíce.

Maturitní šerpy a stužky

Spolu s oblečením na maturitní ples patří maturitní šerpy a maturitní stužky. Ty vám maturitní ples budou připomínat do konce vašeho života. Jak cenově dostupné šerpy, tak i maturitní stužky je možné objednat si online. Bohatou nabídku šerp a stužek najdete např. na myprom.cz. A zapomenout byste neměli ani na fotografa na maturitní ples. Spolu se stužkou a šerpou to bude právě fotografie, která vám tuto důležitou životní situaci bude připomínat.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *