Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Energie

Tepelné čerpadlo využívá každá desátá novostavba!

Energie jsou věčné téma. Pokud k topení využíváte plyn nebo elektřinu, pravděpodobně nejste z pravidelného vyúčtování příliš nadšení. Uhlí a dřevo jsou podstatně levnější, ale co si budeme namlouvat – nejsou ani zdaleka tak komfortní jako topení plynem či elektřinou. A pak jsou zde ještě ekologická paliva v podobě biomasy. Najde se však kombinace všech požadovaných vlastností? Úsporné, komfortní a k přírodě přívětivé vytápění nabízí tepelná čerpadla. Mimo to lákají vysokou spolehlivostí a nízkými nároky na údržbu. Ale jak je to s návratností investice?

Tepelné čerpadlo rodinný dům je moderní a velmi efektivní řešení pro každého, kdo chce z dlouhodobého hlediska ušetřit spoustu peněz za energie. V současné době využívá tepelné čerpadla cca 10 % novostaveb. V praxi se využívají tyto varianty:

Princip tepelného čerpadla spočívá na akumulaci tepla z okolního prostředí a navrácení do objektu v podobě tepelné ztráty. Zaplatíte pouze za elektřinu potřebnou k provozu čerpadla. Špičková zařízení však pracují velmi efektivně.

Pomyslnou nevýhodou je vysoká pořizovací cena (viz. tepelná čerpadla ceník). Pořízení tepelného čerpadla je přesto výhodné a průměrná návratnost pro rodinný dům s tepelnou ztrátou 8 kW se pohybuje kolem 5 let. V případě, že bude trend zdražování energií pokračovat, se investice vrátí ještě dříve.

Porovnáte-li investici do tepelného čerpadla a nového plynového kotle, zjistíte, že rozdíl není tak markantní. Plynový kotel totiž vyžaduje také přivedení plynu, vybudování rozvodů a další investice.

Chcete-li se o problematice tepelných čerpadel dozvědět více, obraťte se na specialisty z PZP HEATING a.s. Česká firma působí na trhu přes 20 let a má bohaté zkušenosti s vývojem a výrobou tepelných čerpadlech všech typů. Další informace najdete na www.tepelna-cerpadla-pzp.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *