Nenechte své kolo spadnout a pořiďte mu pořádný stojan!

Nenechte své kolo spadnout a pořiďte mu pořádný stojan!

Letošní cyklistická sezóna je na spadnutí a sotva roztají poslední zbytky sněhu, kvůli kterým zapomínáme na to, že jaro už dávno začalo, opět vyrazíme na sedle svého milovaného bicyklu vstříc za dobrodružstvím. O tom však až někdy jindy. Dnes pro vás máme pár praktických tipů, díky kterým už nebudete muset neustále řešit, kam s ním. Na mysli máme kolo, samozřejmě.

Odmontujte z kola stojánek, nebudete ho potřebovat!

Pokud si často netušíte jak ho postavit (kolo!!!), aby si udrželo stabilitu a nespadlo, pořiďte si robustní ocelový stojan na kola. Zní to poměrně logicky a možná si teď ťukáte na čelo, proč se rozepisujeme o něčem, co je každému jasné. Chyba lávky, stojanem nemyslíme onu věc, kterou jste si jako malí přidělávali přímo na kolo (takový stojánek spíše překáží a kolo se díky němu drží v horizontální poloze jen tak tak), ale konstrukce, které vídáte u vchodů obchodních center, úřadů či restaurací. Málokdo totiž ví, že si takový stojan lze pořídit i domů. Stačí se kouknout na stojanyprokola.cz a vybrat si ten správný.

Proč kolo věšet, existují i elegantnější způsoby

Stojan na kola je v mnoha ohledech praktičtější než poměrně populární věšák. Kolo do něj zaparkujete i bez toho, aniž byste ho museli zvedat nebo s ním jinak složitě manipulovat. V e-shopu jsou k mání menší stojany pro jedno nebo dvě kola, ale i varianty pro početnější rodiny. Zda stojan napevno ukotvíte nebo necháte volně, je na vás. Za pozornost stojí i rám s držáky, který zabere minimum místa a poslouží stejně dobře, jako větší stojany. Pořádné kolo si zaslouží pořádný stojan – přestaňte řešit, kam s ním a udělejte si radost praktickým pomocníkem, díky kterému už kolo nebudete muset opírat o stěnu a čekat, až zase spadne na zem...

Publikováno: 02. 04. 2013

Kategorie: Sport

Autor: Adam

Tagy: stojan na kolo | stojany na kolo | věšáky na kolo