Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jak na odhlučnění domácnosti nebo kanceláře?

Akustika je velmi rozsáhlý vědní obor, jehož podstatou je zkoumání vzniku, šíření a sluchového vnímání zvukového vlnění. V souvislosti s domácností či kanceláří jde především o to, aby nedocházelo k přílišnému dozvuku, protože velká míra dozvuku působí jako nádražní hala. V omezené míře však dozvuk žádoucí je, protože nám umožňuje vnímat prostor. Neméně podstatná je i míra přicházejícího a odcházejícího zvuku. V následujících řádcích se dozvíte, jak na místnost efektivně odhlučnit.

Jak snížit zvuk přicházející do místnosti?

Nejúčinnější jsou vždy anti-hluková opatření umístěná přímo u zdroje hluku. Není-li to ve vašem případě možné, nemusíte zoufat. Můžete použít některý z odhlučňovacích systémů – např. z desek lisované pěny.

Jak snížit zvuk vycházející z místnosti?

Ideální materiál k odhlučnění je lisovaná pěna s velkou zvukovou neprůzvučností. Je k dostání v různých tloušťkách (0,5 cm, 3 cm, 5 cm a 7 cm). Nejtenčí pěna se využívá k izolaci podlah, ostatní tloušťky k odhlučnění stěn a tropů, vždy na základě požadovaného účinku.

Lisovaná pěna se často používá společně s dalšími materiály v tzv. sendvičovém zdivu. Za zmínku stojí například AM board od specializované společnosti Akustické Materiály s.r.o. Případně se jen lepí na stěnu a překryje sádrokartonem.

Další možností jsou absorpční panely. Oproti lisované pěně sice neizolují zvuk v takové míře, ale mají jiné přednosti. Zlepšují akustiku interiéru a není nutné je překrývat dalšími vrstvami. V podstatě jde o zlatou střední cestu mezi odhlučněním a zlepšením akustiky.

Chcete dosáhnout perfektního výsledku? Konzultujte možnosti s profesionály

Máte obavy, že odhlučnění domácnosti či kanceláře nezvládnete a výsledek nedopadne podle vašeho očekávání? Obraťte se na specializovanou firmu, která vám pomůže s výběrem vhodného zvukově-izolačního materiálu a zajistí případnou realizaci. Další informace najdete na www.akustickematerialy.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.