Jak na odhlučnění domácnosti nebo kanceláře?

Jak na odhlučnění domácnosti nebo kanceláře?

Akustika je velmi rozsáhlý vědní obor, jehož podstatou je zkoumání vzniku, šíření a sluchového vnímání zvukového vlnění. V souvislosti s domácností či kanceláří jde především o to, aby nedocházelo k přílišnému dozvuku, protože velká míra dozvuku působí jako nádražní hala. V omezené míře však dozvuk žádoucí je, protože nám umožňuje vnímat prostor. Neméně podstatná je i míra přicházejícího a odcházejícího zvuku. V následujících řádcích se dozvíte, jak na místnost efektivně odhlučnit.

Jak snížit zvuk přicházející do místnosti?

Nejúčinnější jsou vždy anti-hluková opatření umístěná přímo u zdroje hluku. Není-li to ve vašem případě možné, nemusíte zoufat. Můžete použít některý z odhlučňovacích systémů – např. z desek lisované pěny.

Jak snížit zvuk vycházející z místnosti?

Ideální materiál k odhlučnění je lisovaná pěna s velkou zvukovou neprůzvučností. Je k dostání v různých tloušťkách (0,5 cm, 3 cm, 5 cm a 7 cm). Nejtenčí pěna se využívá k izolaci podlah, ostatní tloušťky k odhlučnění stěn a tropů, vždy na základě požadovaného účinku. Lisovaná pěna se často používá společně s dalšími materiály v tzv. sendvičovém zdivu. Za zmínku stojí například AM board od specializované společnosti Akustické Materiály s.r.o. Případně se jen lepí na stěnu a překryje sádrokartonem. Další možností jsou absorpční panely. Oproti lisované pěně sice neizolují zvuk v takové míře, ale mají jiné přednosti. Zlepšují akustiku interiéru a není nutné je překrývat dalšími vrstvami. V podstatě jde o zlatou střední cestu mezi odhlučněním a zlepšením akustiky.

Chcete dosáhnout perfektního výsledku? Konzultujte možnosti s profesionály

Máte obavy, že odhlučnění domácnosti či kanceláře nezvládnete a výsledek nedopadne podle vašeho očekávání? Obraťte se na specializovanou firmu, která vám pomůže s výběrem vhodného zvukově-izolačního materiálu a zajistí případnou realizaci. Další informace najdete na www.akustickematerialy.cz.

Publikováno: 10. 08. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak odhlučnit byt | zvuková izolace