Co je micelární voda a proč důvěřovat značce BIODERMA?

Co je micelární voda a proč důvěřovat značce BIODERMA?

Čištění pleti je základním předpokladem její krásy a zdraví. Mělo by probíhat dvakrát denně, případně častěji, je-li to zapotřebí. Pro mnoho se však posedávání před zrcadlem jeví jako ztráta času, a tak často uléhají do postele se zbytky make-up a nečistotami, které na tváři ulpěly během náročného dne. Přitom stačí tak málo – nanést na tampon micelární vodu a jemně z pokožky setřít vše, co na ní nepatří. O micelární vodě se v poslední době píše stále častěji. Přitom byla vyvinuta již na počátku 90. let minulého století. Průkopníkem se stala Bioderma, která nabídla Pařížankám alternativu za tvrdou kohoutkovou vodu (ta, na rozdíl od „micelárky“ pleti vůbec nesvědčí…). Z přípravku se stal hit a postupně se rozšířil po celém světě. Ve srovnání s běžnými odličovadly je totiž micelární voda mnohem efektivnější. Nečistoty přitahuje jako magnet a zanechává pleť perfektně čistou. Navíc se hodí pro všechny typy pokožky.

S čím si micelární voda poradí?

Micelární voda umožňuje komplexní čištění pleti v jediném kroku. Poradí si s make-upem (dokonce i s voděodolným), atmosférickými nečistotami, těžkými kovy, kožním mazem a dalšími nečistotami. Aplikace je velmi snadná, rychlá a příjemná. Roztok je vhodné používat ráno (zbaví pleť mazu, který se vytvořil během spánku) i večer (odstraní toxiny a nečistoty, které se na pleti usadily v průběhu dne). https://www.youtube.com/watch?v=M-vzBnbPCqM

Jak micelární voda funguje?

Aktivní složkou micelární vody jsou micely – shluky molekul tenzidů, jejichž součástí jsou dva póly: hydrofilní a lipofilní. Tzv. dvojí afinita umožňuje snadnou absorpci tuků, kožního mazu i make-upu. Současně dochází k rozpuštění prachových částic a dalších nečistot, které se rozpouští ve vodě. Jinými slovy jde o velmi účinný prostředek, se kterým je čištění pleti hračka. Tím však výhody micelární vody nekončí – micely mají podobnou strukturu fosfolipidům buněčných membrán kůže a přirozeně napomáhají při regeneraci hydrolipidického filtru. Zatímco některé přípravky pokožku vysušují, micelární voda ji vodu (a tím i pružnost) pomáhá udržet.

Proč je lepší než kohoutková voda?

A nestačilo by si tvář důkladně opláchnout vodou z kohoutku? Nestačilo. V kohoutkové vodě jsou obsaženy látky, které pokožce příliš nesvědčí (chlor, vápník…). V případě termální vody zase nepočítejte s čisticí schopností. Pokud budete tvář oplachovat příliš často, dojde k porušení hydrolipidického filtru. Pokožka přestane být účinně chráněna před bakteriemi a vzroste riziko zánětů. Nehledě na mnohem rychlejší vysušování. https://www.youtube.com/watch?v=9tuUi7ZiZOs

A proč micelárku od BIODERMY?

Francouzský výrobce kosmetiky je v oblasti micelární vody průkopníkem. Nabízí kompletní řadu produktů, které svým specifickým složením vyhovují všem jednotlivým druhům pleti. Micelární vody neobsahují alkohol, parabeny ani barvivy, jsou hypoalergenní a mohou je používat i osoby s atopickou pokožkou. Více se o nich dozvíte na www.bioderma-cz.com.

Publikováno: 07. 03. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam