Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zahrada

Co je bioklimatická pergola a jaké výhody nabízí?

Hliník je na zahradě jako doma. Pergoly elegantní konstrukce z ušlechtilého kovu mají stále více přívrženců i v konzervativně laděném Česku. I našinci totiž přišli na to, že dřevo – byť jsou některé jeho vlastnosti nenahraditelné – není jediným materiálem vhodným pro realizaci zahradní stavby. Sortiment hliníkových pergol však otřásl v základech příchod specifického varianty -tzv. bioklimatické pergoly. V čem se liší od tradičního přístřešku a proč se do něj okamžitě zamilujete?

Stěžejním prvkem bioklimatické pergoly jsou otočné lamely. Díky nim konstrukce získává na eleganci, ale především se z ní stává neuvěřitelně praktický přístřešek. Otočné lamely totiž uživateli umožňují regulovat intenzitu zastínění tak, aby vždy a za všech okolností dosahovala potřebné úrovně.

Když začne pršet, pod střechou bioklimatické pergoly se tragédie nekoná. Dešťová voda se dostává pryč prostřednictvím odvodňovacího systému skrytého v konstrukcích a lamelách. Díky danému systému se dostane ze střechy i voda, která by jinak na střeše zůstala po dešti, není proto problém znovu otevřít lamely, a přitom zůstat v suchu.

Sluníčko bývá zrádné, a proto lze bioklimatickou pergolu doplnit bočním zastíněním, obvykle v podobě srceenových rolet. Špičkové boční zakrytí pergoly nabízí společnost BUBÍK. Systém slide počítá s tím, že je kromě nekompromisní ochrany před slunečními paprsky zapotřebí i možnost rychlého průchodu. Posuvné řešení bylo navrženo právě pro tento účel. Samozřejmě chrání stejně dobře i před deštěm a nepříjemným větrem.

Systém slide však není jedinou možností, jak si uvnitř bioklimatické pergoly zajistit ničím nerušenou atmosféru. Tou další jsou „staré dobré“ stínící rolety do pergoly.

Co se týče ovládání naklápění, bioklimatické pergoly využívají elektropohon, který se uvádí do chodu pomocí dálkového ovladače nebo tlačítkového spínače. Milovníci moderní technologie jistě dají přednost mobilní aplikaci.

Resumé? Bioklimatická pergola je rovnou o několik úrovní výše než běžná konstrukce hliníkové pergoly. Důmyslný systém lamel z ní dělá ideální místo pro odpočinek takřka za každého počasí. Poptejte si tu svou třeba na bubik-vrata.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *