Jak na rychlou léčbu průjmových onemocnění?

Jak na rychlou léčbu průjmových onemocnění?

Průjem je nepříjemný a zároveň může být i nebezpečný, protože způsobuje odvodnění organismu. Nejohroženějšími skupinami jsou kojenci, malé děti a senioři. Poslední zmíněná skupina je ohrožená především proto, že lidé pokročilém věku nepociťují žízeň v takové míře jako mladší generace a v kombinaci s průjmem mohou nastat vážné zdravotní problémy. V žádném případě se proto průjem nevyplácí podceňovat. Jak ho řešit? Je naprosto přirozené, že člověk trpící průjmem považuje návštěvu lékaře až jako poslední řešení. Mnohem komfortnější je setrvání v domácích podmínkách a vyčkání na to, až průjem odezní. Většinou se tak skutečně stane, ale v některých situacích je skutečně lepší lékaře navštívit. Léčba průjmu (http://www.hylak.cz/lecba-prujmu/) by měla probíhat v následujících krocích.

1. zavodnění

V případě průjmového onemocnění by měl pacient zvýšit konzumaci tekutin. Vhodná je voda, ale také bylinné čaje a směsi, případně neperlivá minerální voda. Doporučená denní dávka se pohybuje kolem tří litrů tekutin. Na dodržování pitného režimu by měli dbát především lidé, kterým se k průjmu přidala také horečka a zvracení.

2. dietní režim

Během průjmu není vhodné konzumovat potraviny s vysokým obsahem tuku. Naopak je doporučováno suché pečivo, banány, brambory. Chybu neuděláte ani v případě vývaru, který zasytí a dodá potřebné tekutiny.

3. volně prodejny léky

Průjmová onemocnění (http://www.hylak.cz/prujmova-onemocneni/) lze mnohem rychleji vyléčit díky volně prodejným lékům v podobě probiotik, prebiotik a eubiotik. Probiotika pomáhají k harmonizaci střevní mikroflóry a jsou perfektním doplňkem rehydratační léčby. Jako prebiotika jsou označeny nutriční substráty pro podporu množení probiotik. Podobný efekt mají také eubiotika. K oblíbeným eubiotikům patří například Hylak forte s unikátním komplexem prospěšných látek. Nezapomeňte však na to, že pokud průjem a související zdravotní komplikace přetrvávají i navzdory domácí léčbě a užití eubiotik, je vhodné urychleně vyhledat lékařskou pomoc.

Publikováno: 24. 06. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak léčit průjem | léčba průjmu | průjmová onemocnění