Jak na zdravé sezení v kanceláři i doma

Jak na zdravé sezení v kanceláři i doma

Máte sedavé zaměstnání nebo jen trávíte několik hodin denně za monitorem počítače? Pokud vás začaly trápit bolesti zas, hledejte příčinu v nesprávném sezení. Podle odborníků špatný posed dříve či později zapříčiní nepříjemné zdravotní komplikace téměř u každého a bolest provází i únava a snížená schopnost koncentrace. Nikdy však není dost pozdě na to, abyste svou chybu napravili a začali sedět správně. Bolesti postupně odezní a efektivita vaší práce výrazně stoupne. Nedbalé sezení je spojeno také s přetěžováním svalů v horní části hrudníku, které vyústí v bolesti krční páteře. Ne nadarmo se říká, že kdo správně sedí, také správně dýchá. A aby toho nebylo málo, předejdete i zánětu karpálního tunelu, velmi časnému onemocnění, kterým trpí především administrativní pracovníci. Pokud navíc okraj sedací plochy židle tlačí na zadní stranu vašich kolen, dojde k omezení krevního oběhu v nohou.

Pár tipů, díky kterým předejdete bolesti zad

Dejte si pozor na to, aby byly vaše nohy spuštěny až na zem a dotýkaly se jí plnou plochou chodidla. Překřižování nohou přes sebe nebo jejich kroucení kolem židle je špatný návyk, kterého byste se měli co nejrychleji zbavit. Pokud ke své práci používáte notebook, položte si ho na pevnou podložku a nikoliv na klín. Mohla by se vám hodit také přídavná klávesnice, díky které budete moct notebook využívat pouze jako monitor. Naprostý základ jsme si záměrně nechali na závěr. Rozhodně se neobejdete bez zdravotní kancelářské židle.

Vyberte si židli, na které se vám bude dobře sedět

Ale jak by měla „správná“ židle vypadat? Měla by disponovat spoustu funkcí, díky kterým bude sezení maximálně pohodlné a zdravé. Kupříkladu výškově nastavitelnou bederní opěrou páteře, dynamickým opěradlem s pružinami, anatomicky tvarovanou sedací plochou, aktivním prodyšným čalouněním nebo dorzokinetickým opěredlem. Výše zmíněné vlastnosti ale klasické kancelářské židle nemají a pokud si svého zdraví vážíte, nezbude vám, než investovat do zdravotní kancelářské židle. Doporučujeme špičkový sortiment, který již od roku 1871 vyrábí společnost Sedus. V nabídce najdete zdravotní židle a křesla, které vás překvapí dokonalým prožitkem ze sezení, ale také vytříbeným designem. Židle a křesla Sedus patří mezi investice, kterých s odstupem času nebudete litovat. S výběrem vhodného modelu vám odborníci rádi poradí a jejich komplexní služby můžete využít i v případě potřeby vybavení celé kanceláře. Produkty si můžete prohlédnout na www.sedus.cz.