Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Jak pečovat o baterii v notebooku, aby vydržela déle?

Kapacita baterie patří mezi nejdůležitější parametry, na které běžný uživatel hledí při výběru notebooku. Dalším krokem je příkladná péče – kapacita akumulátoru totiž není nekonečná a naopak se špatným zacházením zmenšuje. Nesejde na tom, zda jde o baterie do notebooku Asus nebo jiné značky, následující tipy platí pro všechna zařízení. Budete-li je svědomitě dodržovat, odvděčí se vám trvanlivostí a dobrou kondicí.

Jak dlouho baterie v notebooku vydrží?

Délka životnosti baterie v notebooku závisí na dvou základních faktorech. Prvním je počet nabíjecích cyklů. Za běžných podmínek vydrží baterie cca 2-3 roky. Záleží však i na druhém faktoru – vnějších vlivech. Mimo to hraje roli i fakt, zda akumulátor neležel ve skladu rok či dva před tím, než jste si notebook pořídili.

Kolik nabíjecích cyklů baterie vydrží?

Moderní baterie typu Li-Ion (lithium-iontové) dle výrobců vydrží cca 300-600 nabíjecích cyklů, což pro většinu lidí znamená používání po dobu 2-3 let. Výhodou daného typu akumulátoru je fakt, že netrpí paměťovým efektem, takže se nemusí vybíjet do 0 % ani formátovat při prvním použití.

Naopak se snažte udržovat kapacitu nad 0 % – úplné vybití moderním bateriím vůbec nesvědčí. Snažte se proto používat napájení a zároveň nastavte systém, aby se baterie nepřebíjela na 100 %. Moderní notebooky takovým nastavením disponují a nabíjejí akumulátory na cca 95 %.

Na čem ještě záleží, je teplota prostředí. Akumulátorům neprospívá uskladnění v příliš teplém nebo naopak chladném prostředí. Optimum je kolem 15-20 °C.

Při samotném používání notebooku hlídejte počet aktivních aplikací a mějte otevřené pouze programy, které skutečně využíváte. To samé platí o funkcích jako Wi-fi, 3G, Bluetooth nebo LTE. Čím méně notebook zatížíte, tím lépe pro baterii.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.