Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jak správně vybrat koženou sedací soupravu?

Kožené sedací soupravy jsou velmi populární, protože nabízí bezkonkurenční kombinaci užitých vlastností a přitažlivého vzhledu. Jen málokdo by koženou sedačku odmítl – ale jak se zorientovat v záplavě produktů a vybrat tu správnou? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které se vám budou při výběru kožené sedačky a křesla hodit.

Levnější kožené sedačky se vyrábí z tzv. štěpky, která vzniká štípáním kůže. Je drsnější na omak a prakticky nepropustná. Sedačky ze štěpky se dobře udržují, jsou levnější, ale na druhou stranu nemohou kvalitní kůži konkurovat komfortem. K největším neduhům patří pocení a lepení se v průběhu teplejších dní.

Při výrobě se používá také levná umělá kůže (koženka). Zatímco pravá kůže postupně získává patinu, umělá je barevně stálá a má tendenci praskat, což nevypadá dvakrát dobře.

Preferujete-li vysoký komfort sezení a vysoce kvalitní materiál, který vypadá dobře i po letech každodenního užívání, pak je jedinou správnou možností celokožená sedačka. Pravá kůže je pevná, přizpůsobivá, voděodpudivá, propouští vzduch, přijímá vlhkost a odvádí přebytečné teplo. Mimo to krásně voní.

Rozdíl mezi kombinací několika materiálů a celokoženým provedením poznáte poměrně snadno. Přejeďte rukou ze sedáků na opěráky a dále na boky – hmatem poznáte, zda jsou jednotlivé části ze stejného materiálu.

Důležité jsou také kvalitní švy na exponovaných místech. Měly by být dvojité, avšak nikoliv příliš napnuté. Nemělo by vás rozhodit, pokud všechny švy nebudou identické. Kvalitní sedací soupravy se totiž obvykle vyrábí ručně.

Na závěr patří tip na největší inspirativní galerii na českém internetu. Obrovské množství fotografií sedacích souprav najdete na portálu Biano.cz. U jednotlivých fotografií nechybí odkazy na prodejce – pokud se vám zalíbí konkrétní sedací souprava nebo křeslo, můžete si je pořídit.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.