Jak se naučit lyžovat?

Jak se naučit lyžovat?

Lyžařská sezóna se pomalu, ale jistě blíží. Milovníci zimních sportů nedočkavě voskují lyže a ti nejnáruživější nečekají a balí kufry. A jaký je váš vztah k lyžování? Pokud jste jednu z nejoblíbenějších sportovních aktivit přehlíželi, ale pohráváte si s myšlenkou, že to letos poprvé vyzkoušíte, směle do toho. Odborníci tvrdí, že lyžování není tělu neškodí a naopak mu prospívá. Většina zranění má totiž původ v nepřipravenosti a nikoliv v nadměrné fyzické zátěži. Vraťme se však k vám. Chcete se naučit lyžovat, ale nevíte, jak na to?

Lze se naučit lyžovat i v dospělosti?

Co na tom, že vám už dávno není „náct“. Na lyžování nikdy není pozdě! Představte si, jak se proháníte po zasněžených pláních a necháváte za sebou starosti všedních dnů... Ještě předtím se ale budete muset naučit základní techniky. Nechcete přece, aby vaše premiéra skončila nárazem do nejbližšího smrčku. Máte-li ve svém blízkém okolí někoho, kdo lyžovat umí, možná vás napadlo, že ho požádáte o pár lekcí. To nedoporučujeme, neboť hrozí, že si osvojíte špatné návyky a na svahu ohrozíte sebe a ostatní lyžaře. Odnaučování nesprávné techniky je časově náročné a komplikované. Chcete-li se naučit skvěle lyžovat, zkuste to se zkušenými instruktory z lyžařské školy. lyžování

Nejde vám to? Přihlaste se do lyžařské školy

Žádný učený z nebe nespadl. Někdo se naučí lyžovat svépomocí, no a ti ostatní pod dohledem zkušeného instruktora. A abychom byli trochu konkrétní, zaměřili jsme se na činnost známé lyžařské školy SKI CENTRUM Šafář, která působí v Krkonoších. Kde jinde se naučit lyžovat, než na nejlepších českých svazích? SKI CENTRUM Šafář nabízí kompletní program a je jen na vás, jestli začnete lyžováním, snowboardingem nebo jízdou na běžkách. A najde se něco i pro pokročilejší lyžaře – výuka telemarku. Samozřejmostí jsou lekce pro dospělé i pro děti a to ve skupinkách nebo individuálně. Lyžařská škola pro vás zároveň zajistí ubytování i půjčovnu veškerého lyžařského vybavení.
Tip: Díky modernímu vybavení se aktivní lyžařský věk posunul. Carvingové lyže umožňují mnohem snažší zatáčení, které není tak namáhavé na dolní končetiny. Začátečníci by měli jezdit na lyžích 15 - 25 cm kratších než je výška postavy (myšleno pod bradou). Ale s tím si hlavu nelamte - vhodný typ lyží vám doporučí odborníci.

Proč si vybrat lyžařskou školu SKI CENTRUM Šafář?

Lyžařská škola pro dospělé a děti je známá svým vřelým přístupem. Je členem asociace APUL (Asociace profesionálních učitelů lyžování) a ČSLŠ (Český svaz lyžařských škol). Instruktoři jsou profesionálové a sportovní nadšenci s dlouholetými zkušenostmi. Mají příslušné certifikáty (např. specializované kurzy pro děti) a řada z nich v minulosti lyžovala závodně. Nezáleží na tom, jestli jste na lyžích stáli naposledy v dětství, během studií či dokonce nikdy. Instruktoři se svěřencům věnují individuálně a dostane se vám té nejlepší péče. Co se týče výuky dětí, probíhá hravou a zábavnou formou. Cílem instruktorů je vybudovat v dětech kladný vztah k lyžování. Lyžařská škola pro děti funguje od rána do odpoledne a budete-li chtít, i přes oběd. Tak co vy na to? Prosedíte letošní zimu doma za pecí, nebo se konečně naučíte lyžovat? Ať už se budete učit jezdit na lyžích sami, nebo společně s instruktory ze SKI CENTRA Šafář, zažijete spoustu legrace a objevíte v sobě netušené schopnosti.