Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Jak se naučit lyžovat?

Lyžařská sezóna se pomalu, ale jistě blíží. Milovníci zimních sportů nedočkavě voskují lyže a ti nejnáruživější nečekají a balí kufry. A jaký je váš vztah k lyžování? Pokud jste jednu z nejoblíbenějších sportovních aktivit přehlíželi, ale pohráváte si s myšlenkou, že to letos poprvé vyzkoušíte, směle do toho. Odborníci tvrdí, že lyžování není tělu neškodí a naopak mu prospívá. Většina zranění má totiž původ v nepřipravenosti a nikoliv v nadměrné fyzické zátěži. Vraťme se však k vám. Chcete se naučit lyžovat, ale nevíte, jak na to?

Lze se naučit lyžovat i v dospělosti?

Co na tom, že vám už dávno není „náct“. Na lyžování nikdy není pozdě! Představte si, jak se proháníte po zasněžených pláních a necháváte za sebou starosti všedních dnů… Ještě předtím se ale budete muset naučit základní techniky. Nechcete přece, aby vaše premiéra skončila nárazem do nejbližšího smrčku.

Máte-li ve svém blízkém okolí někoho, kdo lyžovat umí, možná vás napadlo, že ho požádáte o pár lekcí. To nedoporučujeme, neboť hrozí, že si osvojíte špatné návyky a na svahu ohrozíte sebe a ostatní lyžaře. Odnaučování nesprávné techniky je časově náročné a komplikované. Chcete-li se naučit skvěle lyžovat, zkuste to se zkušenými instruktory z lyžařské školy.

lyžování

Nejde vám to? Přihlaste se do lyžařské školy

Žádný učený z nebe nespadl. Někdo se naučí lyžovat svépomocí, no a ti ostatní pod dohledem zkušeného instruktora. A abychom byli trochu konkrétní, zaměřili jsme se na činnost známé lyžařské školy SKI CENTRUM Šafář, která působí v Krkonoších. Kde jinde se naučit lyžovat, než na nejlepších českých svazích?

SKI CENTRUM Šafář nabízí kompletní program a je jen na vás, jestli začnete lyžováním, snowboardingem nebo jízdou na běžkách. A najde se něco i pro pokročilejší lyžaře – výuka telemarku. Samozřejmostí jsou lekce pro dospělé i pro děti a to ve skupinkách nebo individuálně. Lyžařská škola pro vás zároveň zajistí ubytování i půjčovnu veškerého lyžařského vybavení.

Tip: Díky modernímu vybavení se aktivní lyžařský věk posunul. Carvingové lyže umožňují mnohem snažší zatáčení, které není tak namáhavé na dolní končetiny. Začátečníci by měli jezdit na lyžích 15 – 25 cm kratších než je výška postavy (myšleno pod bradou). Ale s tím si hlavu nelamte – vhodný typ lyží vám doporučí odborníci.

Proč si vybrat lyžařskou školu SKI CENTRUM Šafář?

Lyžařská škola pro dospělé a děti je známá svým vřelým přístupem. Je členem asociace APUL (Asociace profesionálních učitelů lyžování) a ČSLŠ (Český svaz lyžařských škol). Instruktoři jsou profesionálové a sportovní nadšenci s dlouholetými zkušenostmi. Mají příslušné certifikáty (např. specializované kurzy pro děti) a řada z nich v minulosti lyžovala závodně. Nezáleží na tom, jestli jste na lyžích stáli naposledy v dětství, během studií či dokonce nikdy. Instruktoři se svěřencům věnují individuálně a dostane se vám té nejlepší péče.

Co se týče výuky dětí, probíhá hravou a zábavnou formou. Cílem instruktorů je vybudovat v dětech kladný vztah k lyžování. Lyžařská škola pro děti funguje od rána do odpoledne a budete-li chtít, i přes oběd.

Tak co vy na to? Prosedíte letošní zimu doma za pecí, nebo se konečně naučíte lyžovat? Ať už se budete učit jezdit na lyžích sami, nebo společně s instruktory ze SKI CENTRA Šafář, zažijete spoustu legrace a objevíte v sobě netušené schopnosti.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Chtěla bych doporuči, co se týče dětí, je možné je naučit i před sezonou, v praze mají indoor trenažer pro lyžaře i snowboardisty. Něco jako zdící pás akorát mnohoonásobně větší a parádně to simuluje jízdu na sněhu, vše vám zapůjčí a instruktor vás budou po ceou dobu tréninku pozorovat učit a starat se o vaši bezpečnost:)