Moderní rodiče mění plast za dřevo. Pořiďte svým dětem dřevěné hračky i vy!

Moderní rodiče mění plast za dřevo. Pořiďte svým dětem dřevěné hračky i vy!

Není to tak dávno, kdy si české děti hrály převážně s hračkami z umělé hmoty. Líbivé barvy i tvary a v útrobách baterie pohánějící pohybový či zvukový mechanismus. To vše za velmi dostupnou cenu, tak proč se hračkám s nálepkou „made in China“ či „made in PRC“ bránit? Zobecňovat není správné, ale většina levných čínských hraček z umělé hmoty nestojí za nic. A to nejen s ohledem na mizernou kvalitu, ale především závadné materiály. Zodpovědné české maminky a tatínci naštěstí moc dobře vědí, že není nad klasiku v podobě dřevěných hraček. V dětských pokojíčcích se v posledních letech opět objevují dřevěná zvířátka, masivní autíčka, kostičky všeho druhu, ale také hudební nástroje a jiné dřevěné hračky pro nejmenší. Spousta rodičů jde dokonce tak daleko, že se umělohmotným výrobkům zcela vyhýbají. Preferují přírodní materiály a nechtějí své děti obklopovat umělým plastem.

Jít proti proudu není snadné

Na první pohled jde o naprosto logický a správný krok, ke kterému by se měl odhodlat každý rodič. Nicméně v době, kdy jsou regály přeplněné levnými a přitom velmi nápaditými hračkami z Číny, si mohou maminky a tatínci připadat jako rebelové. Nejednomu z nich začne v hlavě vrtat pověstný červíček. Co když dítě o něco přichází? Dřevěné hračky na první pohled nevypadají tak „cool“…

V čem jsou dřevěné hračky lepší než plastové?

Pokud podobné dilema řešíte také, nenechte se zviklat. Dřevěné hračky pro nejmenší jsou bezesporu tou nejlepší volbou. Rozvíjí u dětí představivost a tvořivost, jsou zdravotně nezávadné a vydrží mnohem déle než nekvalitní plasty. Nemáte-li ve svém okolí prodejnu, ve které seženete kvalitní dřevěné hračky, pohlédněte se po nich na www.bambinot.cz. Prodejce nabízí krásné dřevěné hračky pro menší i větší děti.

Publikováno: 14. 03. 2016

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: dřevěné hračky pro nejmenší