Jak si zpříjemnit bydlení? Zkuste tato nenáročná vylepšení

Jak si zpříjemnit bydlení? Zkuste tato nenáročná vylepšení

Existuje celá řada možností, jak si zpříjemnit a vylepšit žití v již zaběhnuté domácnosti. Spořádaný a vkusně zařízený domov je hlavních předpokladem pro spokojený život. Během dne totiž zažíváme i situace, které nemusí být zrovna dvakrát příjemné či nás může prostě vyčerpávat celodenní sociální interakce. Právě z těchto důvodů je vhodné mít místo, kde všechny tyto věci necháme takříkajíc za dveřmi. Tím místem je samozřejmě náš domov, měl by však splňovat určité náležitosti.

Obměna nábytku

I přesto, že nábytek patří mezi trvanlivější prvky bytu, po nějaké době se prostě okouká či se každodenním užíváním jednoduše znehodnotí, a ztratí tak své původní kouzlo. Nebraňte se proto na cestě za vaším vysněným domem zdlouhavému předržování starého jídelního stolu, postele, sedací soupravy či zahradního nábytku.

Nenechte se ničím a nikým rušit

Začněme třeba roletami. Jejich hlavní výhodou je filtrace množství světla, které vstupuje skrz okna do místností. Dokážou totiž skvěle najít kompromis mezi stále denním prosvíceným prostředím a příjemným zachováním soukromí. Dále mohou být zcela vytaženy jako klasické žaluzie v případě potřeby celkového výhledu. S instalací vám pomůže třeba stavební firma. Dalšími možnostmi mohou být designové závěsy a záclony či moderní venkovní žaluzie či rolety, jako praktický prvek chytré domácnosti. Kromě přílišného slunečního svitu není od věci se izolovat od okolního hluku pomocí speciálních zvukotěsných dveří, jejichž cena se pohybuje jen mírně nad průměrem těch klasických. Dalším nežádoucím narušitelem bývá často hmyz. Tento nešvar je možné částečně eliminovat pomocí různých lamp a sprejů, většinou takový způsob však nebývá úplně efektivní. Za ideální řešení se považuje spíše pořízení si na míru příslušné sítě proti hmyzu, čímž zaručíte stoprocentní oddělení domácnosti od poletujících mušek při potřebném větrání. Nyní už víte, že domácnost se dá obměnit bez větších nákladů a zásahů, ať už se jedná o obměnu nábytku či dokoupení bytových doplňků. Kupříkladu zúročení rolet, venkovních nebo interiérových, v podobě příjemného domácího klimatu se vám vrátí svým způsobem ihned a navíc jsou ideálním prvkem pro nízkoenergetické domy.

Publikováno: 23. 10. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam