Jak správně pečovat o plovoucí podlahu

Jak správně pečovat o plovoucí podlahu

Plovoucí podlahy jsou pěkné na pohled, na tom se určitě shodnou všichni, kdo je doma mají. Vyžadují však pravidelnou údržbu.  Jsou odolné a kvalitní, přesto je ale třeba o ně důkladně pečovat, aby zůstaly krásné co nejdéle. V článku se dozvíte užitečné tipy jak na to. Tipy nám poskytli odborníci napodlahy České Budějovice z firmy Podlahy Hajný.

Pěkná podlaha, pěkný domov

Stav podlahy ovlivňuje celkový dojem z vašeho domova, proto péči opravdu nezanedbávejte. Běžné čištění je třeba provádět pravidelně, nejlépe ve velmi krátkých intervalech. To proto, že je plovoucí podlaha náchylná na poškrábání. Větší nános špíny ji může poničit. Zametat je vhodné obden, i když špína ještě není (obzvlášť v pánských očích) tolik viditelná. Při vytírání mějte na paměti, že by se plovoucí podlaha neměla nechávat zbytečně mokrá. Po úklidu může zůstat lehce vlhká, s tím si nemusíte dělat starosti. Pokud ovšem pozorujete větší množství vody, podlahu raději usušte jemným hadrem z mikrovlákna. Stejně pečliví buďte také, když něco rozlijete. Nečistotu je třeba okamžitě utřít. Zapomeňte na „to se časem uklidí“. Mohlo by se vám to vymstít.

Jaké používat přípravky?

Nevystavujte plovoucí podlahu chemikáliím. Drsné úklidové prostředky by jí mohly ublížit. Vybírejte výhradně ty, které jsou určeny na plovoucí podlahy, nebo sáhněte po přírodních produktech. Dobrou službu vykoná také roztok z octu a jedlé sody. Občas ošetřete podlahu speciálním leštidlem. Při aplikaci postupujte podle návodu.

Ještě nemáte plovoucí podlahu?

Nyní víte, jak se správně pečuje o plovoucí podlahu. Že ji ještě doma nemáte? Obraťte se na Podlahy Hajný - firmu, která prodává plovoucí podlahy České Budějovice a okolí. V rámci rekonstrukce domu by se vám mohly hodit také interiérové dveře Hörman. I ty promění váš domov k nepoznání. Mezi interiérovými dveřmi České Budějovice jistě najdete ty, které odpovídají všem vašim požadavkům.

Publikováno: 24. 08. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam