Když chybí finance na vlastní karavan... A co si ho půjčit?

Když chybí finance na vlastní karavan... A co si ho půjčit?

Rádi byste prožili nezapomenutelnou dovolenou v kempu, ale nemáte vlastní karavan nebo obytné auto? Pořízení zbrusu nového mobilního přístřeší není levná záležitost a spousta lidí raději volí bazar karavanů. Ale co když vám současná situace nedovoluje ani starší bydlík či obytňák? Než se vám na něj podaří ušetřit, půjčte si ho. V tomto článku se dozvíte, na co si dát pozor.

Půjčovna je správný krok pro nezkušené řidiče

Pokud jste obytný přívěs nikdy neřídili, připravte se na to, že zažijete něco úplně nového. Táhnout za autem něco tak dlouhého není jen tak. Budete si muset osvojit nové návyky a zvyknout si na jinou jízdu než doposud. Brzdná dráha je mnohem delší a liší se také manévrování a couvání. Pocit neznámého zažijete i při prvním kontaktu s obytným vozem. Je podstatně větší než osobní automobil, což pocítíte především v užších uličkách. Třeba nakonec zjistíte, že přívěs nebo obytné auto není tím pravým ořechovým a zvolíte druhou variantu. V tomto směru vám půjčovna přijde vhod – dostanete možnost si obojí vyzkoušet. Do nepříjemné situace se můžete dostat také na dálnici, když vás začne předjíždět velké SUV či tirák. Boční poryvy větru rozhodně nepatří k příjemným zážitkům. Tip: Rozhodnete-li se nakonec pro vlastní karavan, poohlédněte se po něm v bazarů karavanů BURIMEX.

Nejčastější přešlapy začínajících karavanistů

Jinak příjemnou dovolenou s obytným vozem či karavanem mohou pokazit i zdánlivé maličkosti. V půjčovně vás s nejčastějšími chybami seznámí, takže si neseďte na uších a bedlivě poslouchejte. Jedná se například o nezavřená okna za jízdy, špatné rozložení nákladu, otevřená dvířka skříněk a další drobnosti. V půjčovně vás zároveň seznámí s výměnou plynových lahví a dalšími záležitostmi souvisejícími s obsluhou obytné části. Pozor – objevíte-li na obytném voze či karavanu nějaké nesrovnalosti, nechte si o nich vystavit písemný záznam, byť by vás provozovatel půjčovny konejšil tím, že o závadě ví. Vyhnete se případnému sporu a ušetříte si starosti.

Publikováno: 15. 04. 2017

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: bazar karavanů