Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Proč chtít dřevohliníková okna? Kvůli designu a vynikající izolaci!

Věděli jste, že starým okny uniká kolem 30 – 45 % tepla? Tak teď už to víte a je jen na vás, jestli budete i nadále topit pánubohu do oken, anebo se rozhodnete pro investici do nového okenního systému. V rámci dnešní recenze vám prozradíme specifika dřevohliníkové varianty, která sice není tak rozšířená jako „klasika“ v podobě plastu, dřeva a hliníku, ale rozhodně stojí za zvážení.

Výhody dřevohliníkových profilů

Dřevohliníková okna jsou ideální pro moderní stavby, kde industriální hliník zvenčí koresponduje s moderní fasádou a v interiéru vytváří atmosféru domova dřevo. Největší výhodou však není jen vysoce estetický dojem, ale především extrémní životnost. Hliníkové krytí hravě odolá neustálému působení vnějších vlivů.

Dřevohliníkové profily jsou optimální volbou pro každého, kdo si potrpí na moderní vzhled exteriéru a zároveň vyžaduje přítomnost přírodních materiálů. Dřevo dokáže v interiéru hotové divy a díky hliníkovému opláštění má téměř neomezenou životnost.

Hliníkové opláštění nedosahuje na bocích a horní části až do kraje rámu, díky čemuž je možné dotáhnout izolaci k dřevěné části a zamezit tak vzniku tepelného mostu.

Dobrá investice s rychlou návratností

Kvalitní dřevohliníkové systémy mají čtyři celoobvodová těsnění, díky kterým je zajištěna perfektní těsnost. Hojně se využívají v pasivních a nízkoenergetických domech, ale stejně tak i v „normálních“ stavbách. Jak jsme zmínili v úvodu, okenní otvory patří mezi nejslabší články budovy a uteče jimi nezanedbatelné množství tepla. Zvolíte-li vynikající tepelnou izolaci, investované prostředky se poměrně rychle vrátí i s úroky. Těmi máme na mysli lepší životní úroveň, která je důležitější než úspora peněz. Už nebudete muset nosit teplé sportovní oblečení a začnete si užívat příjemné tepelné pohody.

Na závěr praktická rada. Pokud váš dům není vybaven řízeným větráním, nezapomeňte několikrát denně větrat. Stačí krátce (cca 5 min.), ale zato intenzivně. Vzduch se sice na chvíli ochladí, ale díky nastřádanému teplu (např. ze zdí) se zakrátko ohřeje na původní teplotu.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Ve všech bodech souhlasím. Já jsem byl rozhodnut dát na novostavbu dřevěná okna. Až potom projektant nám navrhnul, jestli nechceme zkusit dřevohliník. Že je lepší kvalitou a bude k domku víc pasovat. Poptal jsem teda jak dřevěná tak dřevohliníková okna. Nakonec jsem se ptal na názor i obchodníka ve Vekře a vybrali jsme dřevohliník. Zatím je máme jen krátce, takže těžko nějak hodnotit životnost, ale kvalita je prvotřídní a vypadají na domě suprově. Dřevohliník doporučuju.