Reklama

Zážitkové jízdy Tesla

Prožijte neuvěřitelný zážitek jako řidič či spolujezdec ve voze Tesla.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Děti

Jak správně přebalit miminko?

Přebalování novorozence je každodenní rutina, kterou maminky zvládají s naprostou samozřejmostí. Nicméně bez předchozích zkušeností jistě nepohrdnete několika tipy, které vám péči o miminko usnadní. Co jste se nenaučila na předporodním kurzu, se dozvíte v následujících řádcích. Hned na úvod podotýkáme, že důkladná hygiena zadečku a genitálií je velmi důležitá a rozhodně byste ji neměla podcenit.

Na čem přebalovat?

Přebalovat se lze téměř všude, ale ideální je závěsný přebalovací pult, který je praktický, skladný a výrazně levnější než komoda. Za zmínku stojí závěsné přebalovací pulty od myHM design (česká výroba), které jsou určeny pro děti do 3 let. Obrovskou výhodou je možnost sklopení – závěsný pult zabere jen minimum místa, což ocení především obyvatelé menších bytů.

Přebalovací pulty mají nosnost do 15 kg a jsou k mání ve variantách s různými odstíny moření. Základ konstrukce tvoří závěsný rám s poličkami (je pevně připojen ke stěně) a vlastní závěsný pult. Výrobek u bukové překližky byl testován v Technickém a zkušebním ústavu a odpovídá přísným normám.

zavesny-prebalovaci-pult

A jde se na to…

Neobejdete se bez čisté plenky, houbičky/žínky, pudru, krému, misky s teplou vodou, odličovacích/buničitých tamponů, dětského mýdla a případně čistého oblečení. Používejte pouze neparfémované přípravky, které neobsahují barviva a alergeny.

Zadeček opláchněte vodou a poté vyčistěte vlhkou gázou. Vždy utírejte směrem od genitálií ke konečníku, nikdy ne naopak, protože by se do genitálií mohly dostat nečistoty. Při přebalování holčičky jemně roztáhněte stydké pysky, čímž předejdete nepříjemným srůstům. Poté jemně omyjte.

Po omytí použijte ochranný krém a nasaďte miminku čistou plínku. Snad ve všech ohledech praktičtější jsou jednorázové pleny, které dobře absorbují a chrání pokožku před infekcemi, opruzeninami a kožními potížemi. Pokud se přeci jen přikloníte k látkovým plenám, doporučujeme bambusové či konopné – jsou čistě přírodní a mají antiplísňové a protibakteriální účinky. Navíc jsou velmi savé a prodyšné.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *