Jak správně vybrat držák na monitor (nejen) do kanceláře?

Jak správně vybrat držák na monitor (nejen) do kanceláře?

Nedílnou součástí moderní kanceláře je počítač. A přestože v běžných domácnostech podíl desktopů klesá, ve firmách mají stolní počítače stále navrch. Někdo zase volí alternativu v podobě externího monitoru (často i několika monitorů). Problém může nastat v momentě, kdy na pracovním stole není pro monitor dostatek místa. Případně ve chvíli, kdy potřebujete obrazovku naklonit do určité polohy, v čemž vám zabrání integrovaný stojan. Řešení je přitom prosté – pořiďte si praktický stolní držák. Prozradíme vám, jaké jsou vaše možnosti a na co si dát při výběru držáku monitoru pozor. Stolní držáky na monitory se v kancelářích a pracovnách objevují stále častěji. Nepostradatelný pomocník šetří místo a umožňuje příjemné a pohodlné sledování obrazovky. Informace na dané téma nám poskytli kvalifikovaní prodejci ze specializovaného internetového obchodu drzakyastolky.cz. E-shop nabízí široké spektrum stolních držáků na monitory, které se liší cenou, provedením, rozsahem nastavitelnosti a designem.

Levnější, nebo dražší model?

Prodejce upozorňuje, že chybu neuděláte ani v případě levnějšího držáku. Mějte však na vědomí, že je určen pro stabilní nastavení monitoru v jedné poloze. Samozřejmě umožňuje poměrně přenastavení na jinou polohu, ale mnohem rychlejší a jednodušší je nastavení profesionálního držáku, který je pro časté změny konstrukčně uzpůsoben. Přenastavení profi držáku je tak snadné, že to zvládne i malé dítě. Některé typy stolních držáků již umožňují také výškové nastavení (namísto obvyklého otáčení do stran, náklonu a nastavení vzdálenosti od osy uchycení). K nejprodávanějším držákům patří značky Chief a Edbak.

Držáky monitorů jsou vhodné i pro některé televize

Zřejmě vás nepřekvapí, že kancelářské držáky na monitory lze využít také k zavěšení televizorů. Drtivá většina modelů umožňuje zavěšení televizoru s velikostí úhlopříčky do 26''. Vždy si však předem ověřte, zda držák vyhovuje z hlediska maximální nosnosti a jestli odpovídá VESA standard televizoru (75x 75 nebo 100x100).

Speciální držáky na dotykové monitory

Potřebujete někde ukotvit dotykový monitor? Pak se vám bude hodit držák s odpovídající konstrukcí. Například držák Edbak STD04 pro veškeré LCD, LED či plasmové dotykové monitory a televizory s VESA standardem 75x75 nebo 100x100 a úhlopříčkou od 19'' do 37''. Model vypadá velmi elegantně a celkový dojem umocňuje systém skrytého vedení kabeláže. Lye umístit kdekoliv do prostoru.

Profesionální držák pro náročné

K mání jsou také stolní držáky na dva monitory. Skvělou volbou je model Fiber Mounts F180 umožňující variabilní nastavení monitorů nezávisle na sobě. Charakterizuje ho reprezentativní design a prvotřídní kvalita zpracování. Držák pojme dva monitory o celkové hmotnosti až 14 kg (jeden monitor 2 až 7 kg) a velikosti od 17'' do 27''. Na stolovou desku se uchycuje skrz kdekoliv na ploše stolu nebo krajním dotažením šroubovice. drzak-na-dva-monitory Fiber Mounts F180 umožňuje nezávislé otáčení do stran až o 360°, náklon monitorů od +30° do -50° a díky funkci pivot horizontální i vertikální otáčení monitorů. Výrobce si je kvalitou tohoto modelu naprosto jistý a poskytuje na držák prodlouženou záruku na pět let.

Vychytávky pro fajnšmekry

V nabídce e-shopu jsme narazili také na stolní držák na laptop a externí monitor (Chief KGL220). Ještě více nás však zaujala mobilní pracovna Edbak MSV53. Jedná se o pojízdný stojan s držákem na monitor, nastavitelnou výškou, možností natočení a náklonu monitoru, prostorem pro PC skříň a policí na klávesnici. PC stanice se často objevuje v nemocnicích, kancelářích i v domácnostech. mobilni-pracovna

Stále si nevíte rady?

Pokud se v nabídce neorientujete a nechcete při výběru držáku šlápnout vedle, zeptejte se na radu odborníků z e-shopu drzakyastolky.cz. Rádi vám poradí s výběrem konkrétního typu držáku s ohledem na vaše využití. E-shop provozuje společnost Fiber Mounts s.r.o., která patří k předním dodavatelům televizních stolků a stojanů pro televizory, projektory a reproduktory, a to v České republice i na Slovensku. Prodejce spolupracuje s renomovanými výrobci a garantuje nadstandardní kvalitu (mimo jiné záruku na 5 až 10 let), odborné poradenství, nejnižší ceny na trhu a expresní rychlost dodání (standardně 24 až 48 hod.). Při nákupu nad 999 Kč navíc nebudete muset platit poštovné. Na své si přijdou také zákazníci ze Slovenska, kam prodejce zboží běžně posílá. Tak na co ještě čekáte?Zamiřte na www.drzakyastolky.cz a  objednejte si držák monitoru do kanceláře, díky kterému bude sledování obrazovky mnohem komfortnější!

Publikováno: 18. 01. 2016

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: držák na monitor do kanceláře | kancelářské držáky na monitory