Dobrý životopis vám otevře dveře

Dobrý životopis vám otevře dveře

Můžete být odborníkem na slovo vzatým a mít praxi, o které se ostatním může jen zdát, ale pokud to nedáte světu najevo, nikdo o vás nebude vědět. Ideálním způsobem, jak sebe prezentovat, je mít k dispozici dokonalý profesní životopis. Ten předchází vaši pověst a udělá vám náležitou vizitku. Strukturovaný životopis je prvotním kontaktem mezi uchazečem o práci a potenciálním zaměstnavatelem. Teoreticky vzato je nejdůležitějším dokumentem sloužícím k představení jedince, prakticky ale máte jen 10 sekund, abyste zaujali. Ano, takto příkré a jednoduché to ve skutečnosti je. Životopis má zásadní charakter. Může skončit v propadlišti dějin, a nebo vám nastartujete kariéru famózním způsobem.

Vyrazte personalistům dech

Tvorba životopisu může některé pěkně potrápit. To ale nebude váš případ. Využijte šablony z webu cvapp.cz a vyrazte personalistům dech. Samozřejmě jen symbolicky. Předpřipravené šablony poskytují rychlé a snadné online úpravy, nabízejí předformulované fráze, okamžitou kontrolu pravopisu a export do programu Word. K dispozici je 18 unikátních šablon, které se dělí na profesionální, moderní, kreativní a jednoduché. Čeká na vás přehledný online editor životopisu s okamžitou kontrolou pravopisu, tipy od náborářů a generátor souhrnu. Aplikace nabízí i sledování pracovní pozice a možnost snadno si připravit motivační dopis.

Co nesmí v CV chybět?

Ve funkčním životopise nesmí chybět kontaktní a základní osobní údaje, souhrn (představení uchazeče, cíl), dosavadní kariéra, dovednosti a vzdělání. Výraznou pozornost věnujte shrnutí dosavadní kariéry. Každou pozici je třeba shrnout přibližně v následujícím formátu: 1/ název pracovní pozice, název společnosti, místo výkonu práce, 2/ měsíc a rok zahájení + ukončení pracovní činnosti, 3/ tři až šest odrážek stručně shrnujících vaše výsledky a úlohu ve společnosti. Tipy, nástroje, šablony a ukázky, které potřebujete k tomu, abyste si osvojili psaní životopisu, najdete na cvapp.cz. Stačí si vybrat šablonu, doplnit údaje a stáhnout si soubor. Vše zvládnete v horizontu 15 minut.

Publikováno: 17. 11. 2020

Kategorie: Práce

Autor: Adam