Praha 6: Ideální místo pro život?

Praha 6: Ideální místo pro život?

Láká vás bydlení v Praze a rádi byste nasávali atmosféru metropole se vším všudy? Hlavní město má hodně co nabídnout, ale přesto musíte vzít v úvahu určité negativa. Ty však lze do jisté míry eliminovat výběrem vhodné lokality. Kolorit Prahy je vskutku barvitý a neskládá se jen z rušných částí. Příkladem budiž městský obvod Praha 6, který se v posledních letech dostává do popředí zájmu. Proč byste si měli svou novou adresu vybrat právě zde?

Seznamte se s Prahou 6

Praha 6 vás v mnoha ohledech mile překvapí. Nachází se zde spousta historických pamětihodností, které společně utváří zdejší genius loci. Za zmínku stojí Břevnovský klášter (jedna z nejstarších českých památek), funkcionalistická Müllerova Vila od Adolfa Loose, hradiště Šárka, letohrádek Hvězda a další architektonické skvosty. Mezi další lákadla patří bohaté kulturní zázemí. Můžete se vydat do některého z mnoha divadel (např. Divadlo Semafor, Divadlo Spejbla a Hurvínka, Dejvické divadlo...), pokochat se expozicemi v galeriích (galerie Chodník, Anderle v Pelléově vile, galerie na Hradčanech) a muzeích. Anebo si zajít na koncert nebo tématickou filmovou projekci v místních klubech. Na své si však přijdete i v případě, že od svého nového bydliště vyžadujete bezprostřední blízkost přírody. Praha 6 čítá celou řadu relaxačních ploch, ale také přírodní rezervaci Divoká Šárka. Míst, kde se můžete procházet, nasávat čerstvý vzduch a sportovat, je víc než dost. Kultura a příjemné prostředí jdou ruku v ruce s dalším a neméně důležitým aspektem – perfektní občanskou vybaveností. Mateřské, základní a střední školy, VOŠ a jiné vzdělávací instituce, veškeré úřady, kvalitní zdravotnická zařízení a v neposlední řadě obchodní centra (např. OC Šestka a OC Petřiny). A pokud přeci jen zatoužíte po něčem, co Praze 6 chybí, jednoduše se vydáte do centra. Prostřednictvím MHD či metra se rychle dostanete do libovolné městské části.

S vyhledáním vhodného bytu vám pomůže renomovaná realitka

Rozhodli jste se přestěhovat, ale nevíte, jak na to? Praha 6 je atraktivní místo pro život, nicméně přesto je důležité věnovat zvýšenou pozornost výběru konkrétního bytu. Koupi nebo pronájem bytu na Praze 6 vám usnadní profesionálové, kteří se na danou lokalitu specializují. Realitní kancelář REMAX Nova sídlí na Hradčanské a má dokonalý přehled o místních nemovitostech. Chcete si prohlédnout byty na prodej Praha 6 hned teď? Ucelený přehled najdete na webových stránkách kanceláře REMAX Nova. V aktuální nabídce najdete velmi levné bydlení, ale také luxusní bytové jednotky pro nejnáročnější. Nebudete-li si vědět rady, nechte si poradit od makléřů. Ti vám najdou bydlení na míru vašich požadavků. Další informace najdete na www.remaxnova.cz.

Publikováno: 15. 03. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: byty na prodej Praha 6 | pronájem bytu na praze 6 | remax nova