Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zahrada

Jak správně vybrat sekačku a trávu?

Co si budeme namlouvat – doby, kdy se tráva sekala kosou, jsou naštěstí dávno pryč. Sekačka na trávu dnes základním příslušenstvím, takříkajíc „must have“ všech majitelů zahrad. Ale aby svou funkci plnila na sto procent, musí odpovídat specifickým potřebám uživatele (a samozřejmě charakteru pozemku). Pokud vás pořízení veledůležitého zástupce sortimentu zahradní techniky teprve čeká, jistě se vám budou hodit následující doporučení.

Nabídka sekaček na trávu je široká a na první pohled se jednotlivé modely liší jen v detailech. Někdy tomu tak skutečně je, ale jindy jsou dva zdánlivě podobná zařízení velmi rozdílná. Pokud vám má sekačka dělat dobrou službu po mnoho let, zaměřte se především na:

Velikost sečené plochy – pro menší zahrady (cca 750 m²) je dostačující elektrická sekačka, jejíž výhoda spočívá v cenové dostupnosti, nižší hmotnosti a prakticky nulovými nároky na údržbu. Benzinové sekačky na trávu však obvykle vyhrávají velikostí sběrného koše či funkcí mulčování. Navíc uživatele neomezují elektrickým kabelem. Pro velké plochy jsou jasnou volbou, nicméně je vhodné zohlednit členitost terénu a podle toho zvolit odpovídající šíři záběru. Má-li vaše zahrada plochu větší než cca 1600 m², zvažte pořízení zahradního traktoru nebo rideru.

Typ travní plochy – o kvalitní a čistý střih se postará sekačka vřetenová, chybu však není ani rotační – za předpokladu možnosti nastavení výšky od cca 20 mm. Pro reprezentativně vyhlížející trávník naopak není ideální funkce mulčování. Pro běžný trávník je zcela dostačující libovolní rotační sekačka a pro trávník lučního typu model s větší výškou sečení a objemnějším košem.

A aby výběr sekačky nebyl tak snadný, zamyslete se také nad četností sečení, uskladněním a fyzickou zdatností člověka, který bude zařízení obsluhovat. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit kvalifikovaným prodejcem. Třeba v prodejně Jiřího Křapáčka v Průhonicích. Aktuální nabídku najdete na krapacek.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *