Jak správně zařídit ložnici? Musí být harmonická!

Jak správně zařídit ložnici? Musí být harmonická!

„Průměrný“ člověk prospí přibližně jednu třetinu života, což znamená, že v ložnici trávíme poměrně dost času. Přesto je úloha místnosti, která primárně slouží k relaxaci, podceňována. Význam ložnice je přitom značný, a proto bychom měli estetické stránce věnovat dostatek pozornosti. Výsledkem by měla být svatyně, ve které se nám vždy podaří načerpat novou energii, a to nejen během spánku. Dle psychologů bychom prostředí ložnice, tedy celkové pojetí a zařízení, neměli brát na lehkou váhu. Zařizování ložnice podléhá určitým pravidlům a my vám prozradíme, kterých byste se určitě měli držet.

Jak je to s barvami?

V prvé řadě jde o volbu vhodné barevné kombinace. Syté tóny jsou rušivé a neměly by se objevit na více než jedné stěně. Harmonického dojmu dosáhnete jemnými barvami, přičemž můžete sáhnout po zemitých, vodních i vzdušných. Inspiraci hledejte v přírodě, která uklidňuje. Na aktivní barvy jako je červená nebo žlutá raději zapomeňte – není snadné je nakombinovat tak, aby nepůsobily rušivě.

Vybíráme nábytek

Neméně podstatný je i nábytek. Středobodem ložnice je kvalitní postel, která je nejen prostorná a funkční, ale také pěkná. V současné době jsou v kurzu manželské postele ze dřeva, nicméně chybu neuděláte ani v případě chladnějšího kovu nebo klasického čalounění. V každém případě by s postelí měly ladit i další interiérové prvky – například noční stolek nebo komoda. Nezapomeňte ani na dekorace a doplňky, ale nepřehánějte to s nimi. V menší ložnici může přebytek dekorací způsobit chaos. Na závěr jsme si nechali praktický tip na nákup. Máte-li spadeno na stylové a přitom cenově dostupný nábytek, poohlédněte se po něm v e-shopu nabytekmagenta.cz. Prodejce s dvacetiletou tradicí garantuje nejnižší ceny a nabízí klasický, moderní i rustikální nábytek do celé domácnosti.

Publikováno: 03. 08. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak zařídit ložnici