Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

I „pidikoupelna“ může být útulná

Velikost průměrné české koupelny je na tom podobně jako výše průměrného platu. Ve skutečnosti je mnohem nižší, než „oficiální“ hodnoty. Do průměrných 16 metrů čtverečních má většina koupelen opravdu daleko. Nedostatek prostoru však nepředstavuje žádnou překážku. I v opravdu malé koupelně můžeme poměrně jednoduše vykouzlit komfortní prostředí, ve kterém je hygiena potěšením.

Hlavně všechno dopředu promyslet

Miniaturní rozměry koupelen samy o sobě problém nepředstavují. Potíže nám způsobuje především nepraktické rozmístění sanity. Ideálním řešením je probourání příčky, která odděluje přilehlý záchod. Pokud se se s WC v koupelně nesmíříte, budete si muset vystačit s plochou o velikosti cca 1,5 m2. Na samotnou koupelnu pak zbývají zhruba 4 m2.

Klíčem k úspěchu je důkladné rozkreslení. Budete potřebovat přesný plánek půdorysu, do kterého zakreslíte rozměry dveří, stěn a případně výklenky oken. Následuje rozmístění sanity a dalších prvků. Běžná vana z koupelny ukousne zhruba 170 x 75 cm, ale sprcha jen 70 x 70 cm. Na umyvadlo vyčleňte 60 x 50 cm a na toaletu (budete-li probourávat) 40 x 50 cm. Pár centimetrů k dobru ušetříte kratší vanou, ve kterých se lze sprchovat v sedu.

Ani v malé koupelně nesmíme zařízení „lepit“ na sebe

V koupelnách se dvěma umyvadly by mezi nimi měl být volný prostor minimálně 20 cm, ale v případě jednoho umyvadla nemusíte prostor mezi ním a vanou nijak řešit. Dostatek prostoru zajistí jejich výškový rozdíl. A jak je to v minikoupelnách s nábytkem? Zbylo-li v té vaší dostatek místa, preferujte otevřené regály nebo skříňky s posuvnými dveřmi. Prostor mezi skříňkami a stěnou by neměl být menší než 3 cm. V opačném případě se budou v mezeře hromadit plísně a prachoví roztoči.

A jak může malý interiér vypadat v praxi? Podívejte se na koupelny fotogalerie a načerpejte inspiraci! Desítky fotografií koupelen MoDo vás přesvědčí, že i malá koupelna může vypadat k světu…