Jak topit plynem levně?

Jak topit plynem levně?

Pohráváte si s myšlenkou, že přejdete z tuhých paliv a vytápění plynem? Pokud stále váháte a hledáte důvody, proč u uhlí či dřeva nezůstat, prozradíme vám je. Možná vás to překvapí, ale vytápění plynem je mnohem ekonomičtější, protože je oproti tuhým palivům výhřevnější. Plyn je navíc šetrný i k okolnímu prostředí, které při spalování nezatěžuje zplodinami. Samotné vytápění je snadné a obsluhu plynového kotle zvládnou i ti, kterým by přikládání do kotle na tuhá paliva mohlo činit problémy. Jedinou pihou na kráse je vyšší cena plynu. Ten je sice o poznání levnější než elektřina, ale stále dražší než tuhá paliva. My vám ale prozradíme, jak výdaje za plyn výrazně snížit!

Změňte svého dodavatele plynu

Prvním způsobem jak snížit výdaje za plyn je změna dodavatele. V současné době na energetickém trhu působí množství distributorů, kteří nabízí plyn v různých cenových relacích. A přestože se ceny na první pohled liší jen v řádu haléřů, v dlouhodobém horizontu ušetříte pěkných pár tisíc za rok. Přechod k novému dodavateli je rychlý a o většinu administrativních záležitostí se postará některý z pracovníků.

Pořiďte si kondenzační kotel

Mnohem efektivnější než změna dodavatele plynu je ovšem investice do kondenzačního plynového kotle. Mezi nejefektivnější kotle patří zařízení značky Junkers – mají až o 15 % vyšší účinnost než běžné plynové kotle a pokud plyn využíváte také k ohřevu vody, ušetříte až 25 % celkových provozních nákladů.

Kondenzační plynové kotle jsou vysoce účinné díky své důmyslné konstrukci. Využívají teplo ze spalin ke zpětnému ohřevu vody, zatímco běžné kotle toto teplo vypouští do atmosféry. Kotle značky Junkers jsou navíc známé pro velmi nízké emise. Vyrábí se v mnoha variantách a mezi nejprodávanější modely patří kompaktní kotel CERACLASS ZW 24-2 DH KE. Lze umístit i do menších prostor a disponuje regulovatelným výkonem od 4 do 12 kW.

Publikováno: 28. 07. 2014

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam

Tagy: čím topit levně | jak topit levně