Lipno nad Vltavou: Super dovolená po celý rok

Lipno nad Vltavou: Super dovolená po celý rok

Okolí vodní nádrže Lipno patří k nejoblíbenějším českým turistickým lokalitám. Nabízí bohaté vyžití v průběhu celého roku, a to pro všechny věkové skupiny. Takže pokud ještě přemýšlíte nad tím, kam letos v létě vyrazíte, případně plánujete zimní dovolenou v předstihu, není jediný důvod, proč by vaše volba neměla padnout právě na Lipno. Prozradíme vám, co se dá v atraktivní lokalitě a dělat a kde se můžete ubytovat komfortně a přitom levně.

Letní dovolená na Lipně

Letní dovolená na Lipně se nese v duchu koupání a vodních radovánek. Na jezeře si můžete vyzkoušet tradiční i méně obvyklé vodní sporty (např. jachting, windsurfing...) nebo si třeba zarybařit v poklidném prostředí odlehlé zátoky. Populární je také pěší turistika a cykloturistika, případně in-line bruslení po nově otevřené stezce s nočním osvětlením. Zároveň se můžete v okolí přehrady projet na koni nebo si vypůjčit libovolné sportovní náčiní. Mezi nejvyhledávanější turistické cíle bezesporu patří Stezka v korunách stromů, Vítkův kámen, Čertova stěna, Černé jezero, Český Krumlov, zámek a Zoo v Hluboké nad Vltavou, nově otevřené Hopsárium nebo podzemí Lipenské elektrárny.

Zimní dovolená na Lipně

Jakmile v okolí Lipna napadne sníh a jezero zamrzne, můžete zabrousit do nově otevřeného skiparku ve Frymburku, případně do velmi navštěvovaného Ski areálu Lipno Kramolín, kde je zároveň snowpark. Pro náročnější lyžaře je ideální 40 km vzdálený Ski areál Hochficht. Velmi atraktivní je bruslení po zamrzlém Lipně a celoročně provozovaná bobová dráha.

Kde se ubytovat?

Ať už vyrazíte na dovolenou v létě nebo zimě, bude se vám hodit tip na ubytování Lipno. Co byste řekli na útulné zázemí Vily Frymburk, ve které se mohou ubytovat rodiny s dětmi i skupiny přátel o celkové kapacitě až 14 lidí? Ve vile jsou dvě plně vybavené kuchyně, dvě koupelny, obývací pokoj a čtyři ložnice. Mezi standardní výbavu patří wi-fi, satelit, kulečník, stolní hokej, pingpongový stůl a gril. A v letních měsících je v provozu venkovní bazén. Chcete-li se podívat, jak to ve Vile Frymburk vypadá, pokračujte na www.frymburk-lipno-kramolin.cz.

Publikováno: 08. 05. 2015

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: dovolená lipno | lipno nad vltavou dovolená