Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Jak a proč diverzifikovat investiční portfolio?

Co s penězi, jejichž hodnotu decimuje inflace? Vložit prostředky na spořící účet a čekat, až se nepříjemná situace přežene, už není řešením. Většině Čechů pomalu došlo, že jedinou možností, jak ochránit úspory, je rozumné investování. Odborníci však varují před sázkou na jednu kartu. Cesta k úspěchu vede přes diverzifikaci investičního portfolia. Jak na to?

Proč neinvestovat jednomyslně?

„Objevili“ jste skvělou investiční příležitost a rozhodli se, že do ní vložíte prostředky? Pokud svému úsudku věříte, nenechte se odradit. Rozhodně byste však do jediné komodity, akcie či aktiva neměli investovat všechny peníze. Důvod je prostý – pokud se vaše volba ukáže jako špatná a hodnota investice poklesne, výrazně proděláte – a v horším případě přijdete o všechno.

Typicky může jít o situaci, kdy investor vloží všechny peníze do zajímavého startupu, jehož akcie strmě vyletí vzhůru. Nečekaný krach firmy způsobí, že jejich hodnota klesne na nulu a Investorovi zbydou oči pro pláč.

Co je diverzifikace portfolia?

Diverzifikace portfolia není nic jiného než rozmělnění prostředků do různých druhů aktiv. Díky optimální struktuře majetku lze významně eliminovat rizika spojená s určitým tržním segmentem či investicí.

Ale jak by měla vyrovnaná struktura majetku vypadat? Světový report bohatství uvádí, že bohatí lidé investují v následujícím poměru:

  • 38 % akcie + alternativní (např. P2P platformy)
  • 27 % spořící účty a hotovost
  • 19 % reality
  • 16 % dluhopisy

Samozřejmě můžete zvolit jiný poměr podle toho, jestli máte zájem spíše o konzervativní, nebo naopak dynamické investování. Rozhodující by měly být také vaše znalosti konkrétního trhu. Než do něčeho vložíte peníze, prostudujte si danou problematiku a seznamte se s riziky.

Vaši pomocníkem, který vám prozradí, jak začít investovat, může být kvalitní online investiční platforma Bondster.com.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *