Jak vybírat regály do skladu?

Jak vybírat regály do skladu?

Sklady a distribuční centra jsou dnes nedílnou součástí cesty jakéhokoliv zboží. Využívají je potravinové řetězce, eshopy, průmyslové podniky, ale stejně tak i různé maloobchody a velkoobchody. Sklad je tedy nedílnou součástí každého podnikatele, který se zaměřuje na nákup-prodej, nebo distribuci. Samozřejmě skladování výrobků a zboží by mělo být primárně efektivní a tak se pojďme podívat na to, jak vybrat ty správné regály, které nám budou vyhovovat ve všech směrech.

Rozměry konkrétního regálu

Ty jsou pravděpodobně to hlavní, na co bychom se měli při výběru zaměřit. Roli samozřejmě hraje nejenom jejich šířka, ale také jejich výška. Obojí volíme především s ohledem na dispozice našeho skladu. Díky možnosti kombinovat různé varianty tak není problémem dané řešení využít tak, aby regály bez problémů pokryly celý prostor skladu a nevznikaly tak nevyužitá místa. Dalším rozměrem, na který se zaměřit, je také hloubka, nebo vzdálenosti jednotlivých polic. Zde se volba odvíjí především od typu našeho zboží. Musíme však podotknout to, že zatímco hloubku si musíme rozmyslet ještě před objednávkou, prostor mezi policemi lze v případě potřeby upravit. Ideální jsou v daném směru bezšroubové regály, které umožní polici umístit výše či níže v rámci několika jednoduchých kroků bez využití jakéhokoliv nářadí.

Nosnost regálů

I ta samozřejmě souvisí se zbožím, jelikož jiné požadavky bude mít prodejce knih či sešitů a jiné bude mít prodejce kovových náhradních dílů. Zde bychom měli brát v potaz dva hlavní parametry. Jedním z nich je nosnost celkového regálového systému a tím druhým je nosnost polic. Při výběru bychom samozřejmě měli brát na to, aby ani jeden parametr nebyl překročen, jinak hrozí poškození a to jak regálů, tak i našeho zboží. Problémem v dnešní době určitě nejsou regálové systémy, kdy jednotlivá police bez problémů unese 100, ale i 200 kilogramů. Tip: Regály vám pomohou ušetřit spoustu místa i doma.

Materiál

Dalším kritériem výběru je správný materiál. U něho jasně vidíme provázanost jak s nosností, tak třeba i s celkovou stabilitou každého konkrétního regálu. Dnes je ideální dát sbohem dříve využívanému dřevu a raději zvolit kovové regály. Nejlépe s povrchovou úpravou, která nejenom zaujme moderním vzhledem, ale samozřejmě také brání případné korozi a dalším problémům. Kov je dnes materiálem nejenom s vysokou nosností, ale zajistí také odolnost vůči vlhkosti, řadě chemických látek, ale stejně tak nabídne i jednoduchou a rychlou údržbu.

Svou roli hraje i cena

Posledním kritériem výběru by měla být cena. Ta sama o sobě není určujícím faktorem, jelikož bychom měli vždy hledět na to, co za ní dostaneme, rozhodně tedy nevybírejte jen ty nejlevnější regály. Tedy shrnout všechny výše uvedené vlastnosti a zamyslet se nad tím, zda skutečně odpovídají tomu, kolik prodejce za regál chce. Pokud ano, máme vyhráno, jelikož správný regál je vybrán.

Publikováno: 11. 03. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jaký regál do spíže | regály do spíže