Jak vybrat nejlepší liquid?

Jak vybrat nejlepší liquid?

Když už se člověk rozhodne vyzkoušet moderní způsob kouření, měl by si dát na výběru elektronické cigarety záležet. Jedině tak bude první kontakt s vapováním příjemnou změnou. Ale jaká kritéria zohlednit při hledání toho nejlepšího liquidu? Nechte si od nás poradit. Nabídka liquidů je pestrá, ale musíte vzít v potaz více faktorů než jen příchuť a obsah nikotinu. Zásadní roli hraje také složení.

Obsah nikotinu

Pro kuřáka klasických cigaret je při přechodu na elektronickou variantu ideální, když zvolí liquid se stejným obsahem nikotinu. Údaj se nachází na obalu a je uváděn v miligramech (tzn. stejně jako na krabičkách od cigaret). Následně můžete obsah nikotinu postupně snižovat a dostat se až k beznikotinovému vapování.

Složení

Složení liquidů není žádné tajemství. Bohužel je opředeno řadou mýtů, ale ve skutečnosti se v lahvičkách nachází pouze prověřené látky v potravinářské a medicínské kvalitě. Pokud narazíte na produkty s neznámým složením, dejte od nich ruce pryč. Z hlediska chuťového i čichového zážitku jsou dobrou volbou liquidy značky Ecoliquid, jejíž základ tvoří monopropylen-glykol a potravinářský glycerin.

Příchuť

Liquid obsahuje kromě báze i příchuť. Kuřák si tak může vychutnat různorodé varianty, obvykle ovocné, ale také jejich kombinace např. s jinými populárními aromaty. K dosání jsou sladké, osvěžující i mírně nahořklé liquidy. Než najdete svou nejoblíbenější příchuť, budete jich muset několik vyzkoušet. Případně si sami namícháte vlastní příchuť z několika liquidů. Báze a tzv. boostery se prodávají zvlášť, kuřáci díky tomu mají při mixování volné ruce. Zmíněný Ecoliquid přichází s příchutěmi jako horké jablko, banán+čokoláda, ledová káva, ale třeba i kaktus či kávová bábovka. Výjimkou nejsou ani exotické vůně – aloe vera a liči. Kromě české značky Ecoliquid stojí za zkoušku také příchutě Electra a Monkey Snoopdog Dripper. Seženete je z pohodlí domova v e-shopu eshop.ecoliquid.cz.

Publikováno: 24. 09. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam