Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zvířata

Jak vybrat pelíšek pro psa?

Váš čtyřnohý přítel si zaslouží pelíšek, ve kterém se mu bude perfektně relaxovat. Ale který by to měl být? Pokud jste se v pestré nabídce pelechů ztratili, nevěšte hlavu. Připravili jsme pro vás několik tipů, díky kterým vyberete správně.

Jakou zvolit velikost a typ pelechu?

Jaká je ideální velikost pelechu? Měl by být tak velký, aby se do něj pes vešel celý. Ideálně o trochu větší, aby se mohl roztáhnout tak, jak se mu zlíbí. Některá bojácná plemena upřednostňují uzavřený typ pelechu, který připomíná psí boudu. Je ze všech stran krytý a jediným otvorem je vchod.

Zřejmě nejprodávanějším pelíšky pro psy jsou ty, které svým vzhledem připomínají dětský bazének – pes může využít vyvýšený okraj pelechu jako polštář. K mání jsou také plastové pelechy s matrací, které však nejsou vhodné pro psy libující si v okusování všeho možného. Pokud pes kousky plastu sežere, může si přivodit nepříjemné žaludeční a střevní potíže. Poslední možností je pouze matrace.

Tip: Váš pes je rebel? Zde seženete extra odolné pelíšky pro psy, které toho vydrží opravdu hodně.

Je lepší měkký, nebo tvrdý pelíšek?

PelechyŘešení je prosté – zvolte pelech, který je tak akorát. Tedy ani příliš měkký, ani tvrdý. Psi jsou, podobně jako my lidé, náchylní na poškození páteře a kloubů. Dopřejte proto svému psímu příteli místo, na kterém si pohodlně a zdravě odpočine. A nezapomeňte na menší polštář nebo dečku, na které si sám ustele. V případě, že pelech plánujete umístit na chladnější podloží, sáhněte po modelu s pevnou spodní částí, která nepropouští chlad

Nezapomínejte na hygienu

Hygiena je u psů důležitá a je nezbytné, abyste pelech udržovali čistý. A protože si pejsek pelíšek často zaneřádí, klaďte důraz na materiál, jehož čištění není časově komplikované. Pelech, který nelze snadno vyprášit a vyprat, neberte.

První seznámení s pelíškem

Vybrali jste si a nový pelíšek právě dorazil na místo určení? Vašeho mazlíčka do ničeho netlačte a nechte ho, ať pelech prozkoumá. Budete-li psa do pelechu nutit i přesto, že se v něm necítí příjemně, vyvoláte v něm nechuť. Někteří psi nesnesou „vůni novoty“ a jakmile pelech poprvé vyperete, bude po problému.