Jak vypadají současné designové trendy u moderních krbů?

Jak vypadají současné designové trendy u moderních krbů?

Mít doma krb je v kurzu. Přítomnost sálavého tepla dokáže navodit správnou atmosféru a pohodu. Luxusní doplněk navíc vypadá exkluzivně a zvedne úroveň bydlení. Ale jestlipak víte, že i krby podléhají designovým trendům? Toužíte-li po neobyčejném prvku, který perfektně zapadne do vašeho moderně zařízeného domova, dejte si s výběrem na čas a pusťte se do hledání toho nejlepšího kousku. Prozradíme vám, co momentálně frčí a kde stylové krby seženete u nás.

Moderní krby nemusí být „přiťáplé“ ke stěně

Líbilo by se vám, kdybyste mohli obdivovat krb ze všech světových stran? Umístění krbu do středu místnosti totiž patří mezi nejvýznamnější kroky renomovaných návrhářů. Centrální krb se stane středobodem vašeho domova. Zda si vyberete decentního elegána, nebo naopak exotického extroverta, je jen na vás. centralni-krb Za pozornost stojí také krby umístěné do prostoru, které často slouží jako optická spojnice dvou přilehlých místností, případně jako rozdělovač většího prostoru na více menších segmentů.

Otevřený, nebo uzavřený?

Oheň musí být pod kontrolou, to je jisté. Ale proč mu neposkytnou trochu volnosti? Pořídíte-li si otevřený krb, nebudete litovat. Prudce stylové řešení je samozřejmě naprosto bezpečné. Vizuální dojem je doslova strhující…

U kormidla je minimalismus

Zapomeňte na komplikované tvary, krbovým trendům vévodí minimalismus a elegance. Jednoduché linie jsou oku lahodící a perfektně zapadají do moderní domácnosti. Jednoduchá krása dá odpočinout vašim smyslům a rychle se do ní zamilujete.

Jak to vypadá s materiály?

Co se materiálů týče, v tomto směru si na své přijde každý. Sklo, ocel i přírodní materiály jako dřevo a kámen – volba je čistě otázkou vašeho vkusu. Na druhou stranu upozorňujeme, že není od věci zohlednit údržbu. Některé materiály se přeci jen čistí lépe než ostatní… Článek jsme připravili společně s odborníky z Topsys Praha, spol. s r.o. Na jedinečné designové krby se můžete podívat na www.topsys.cz. Specializovaný prodejce nabízí krby a kamna od renomovaných výrobců. Mimo jiné i designové krby J.C. Bordelet, na kterých se podílel designér světového věhlasu Paco Rabane.

Publikováno: 25. 02. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: designové krby | stylové krby