Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Jak na čištění a údržbu zbraní?

Se zbraní je to jako s autem. Má-li dobře fungovat a neselhat, nesmí se zanedbat pravidelná údržba. A nic na tom nemění ani fakt, že jste si pořídili pistoli v antikorozní úpravě. Uvnitř se průběžně usazují různé nečistoty, které mohou výrazně ovlivnit funkčnost. Pokud je to ve vašich silách, čas od času zbraň rozeberte a důsledně prověřte všechny součástky.

Jak a jak často zbraň čistit?

Na tuto otázku není dost dobře možné přesně odpovědět. Vždy totiž hrají roli různé faktory – především vytížení zbraně (tzn. jak často ji používáte), typ používaných nábojů, specifika materiálů či způsob uskladnění (vlhkost atd.).

Obecně by se zbraň měla alespoň zběžně vyčistit po každém použití. V rámci rychlé údržby ji není nutné zcela rozkládat.

Pamatujte, že údržba a čištění zbraní není složitá – jednotlivé úkony jen musíte provádět svědomitě a vždy používat k tomu určené pomůcky.

Bez jakých pomůcek se při čištění zbraně neobejdete?

Mezi základní pomůcky, které budete při údržbě zbraně potřebovat, patří kartáček, olej, vytěrák a hadřík. V případě kovové zbraně je na místě pravidelné ošetření kovu konzervačním olejem. U rámu z polymeru koroze nehrozí. Hodit se vám může i praktický stojan.

Jde se na věc aneb Na co při čištění zbraně brát zřetel

Chcete-li zbraň vyčistit důkladně, nezbude vám, než ji rozebrat. Pokud nevíte, jak na to, řiďte se pokyny uvedenými v manuálu.

Důkladně si prohlédněte rám a dolní část zbraně a všechny usazené nečistoty odstraňte kartáčkem. Třecí plochy lehce promažte olejem – předejdete případnému zasekávání.

Některé součástky (ty složitější a na méně dostupných místech) čistěte pomocí stlačeného vzduchu. A samozřejmě je můžete lehce promazat.

Pozornost věnujte především čel závěru a závorníku. Používáte-li olověné náboje, pak si dejte záležet ještě o něco více – ve zbrani se hromadí olovo. Neméně důležité jsou zákoutí vývrtu a nábojové komory.

Než zbraň opět použijete, vytřete ještě do sucha hlaveň. A čas od času pročistěte a promažte i zásobník. Pro střelce používající olověné střelivo to platí dvojnásob.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.