Reklama

Přípravky Phyteneo

Hledáte účinnou pomoc při zdravotních obtížích? Vyzkoušejte Phyteneo.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Hobby

Jaké ruční nářadí nesmí v dílně kutila chybět?

Ať už k práci v dílně přistupujete jako k relaxaci nebo nutnosti, má-li být příjemná, neobejdete se bez množství různých nástrojů. K častým nešvarům patří utahování šroubků pomocí kombinaček, což je zbytečně pracné a nešetrné k závitům. Podobných příkladů, kdy se k určitému úkonu nepoužívá k tomu určené ruční nářadí, je daleko více. Pokud se k používání „alternativního“ náčiní uchylujete i vy, měli byste si pořídit veškeré základní vybavení, které můžete potřebovat.

Základní výbava každého kutila by měla zahrnovat klasické ruční nářadí v podobě klíčů a gola sady. Právě tyto nástroje jsou zapotřebí zdaleka nejčastěji. Neobejdete se bez standardních utahovacích klíčů a imbusových klíčů. Dobrou volbou jsou sety se všemi velikostmi. Předejdete tak nepříjemnému zjištění, že vám chybí klíč pro určitý rozměr.

Pomyslnou kategorii ručního nářadí tvoří nástroje určené k vrtání, pilování a broušení. Ne nadarmo se říká „bez vrtačky ani ránu“ a na práce ve venkovním prostředí je ideální vrtací kladivo s možností příklepu. Bude-li to zapotřebí, můžete vrtat i do betonu nebo jej pomocí speciálního nástavce rozbít. „Jemnější“ práce zvládne aku vrtačka nebo aku šroubovák. Pilování a broušení je doménou brusky, které se lidové říká flexa.

Perfektního výsledku nikdy nedosáhnete bez důkladného měření. Než začnete řezat, měli byste dvakrát měřit – k tomu vám poslouží měřící technika v podobě posuvného metru nebo pásma. Populární jsou moderní digitální přístroje, se kterými jde práce od ruky.

Kde seženete kvalitní nářadí z české distribuce?

Mohli bychom pokračovat dále, ale zbylé nářadí si musíte pořídit podle toho, čím se nejčastěji zabýváte. Veškeré ruční a zednické nářadí najdete na jednom místě u elektro specialisty elektro-internet.cz. V nabídce prověřeného e-shopu nechybí nic, co byste mohli při práci v dílně i mimo ni potřebovat.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *