Reklama

Přírodní produkty Phyteneo

Zbavte se běžných zdravotních obtíží pomocí přírodních přípravků.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Hobby

Jaké ruční nářadí nesmí v dílně kutila chybět?

Ať už k práci v dílně přistupujete jako k relaxaci nebo nutnosti, má-li být příjemná, neobejdete se bez množství různých nástrojů. K častým nešvarům patří utahování šroubků pomocí kombinaček, což je zbytečně pracné a nešetrné k závitům. Podobných příkladů, kdy se k určitému úkonu nepoužívá k tomu určené ruční nářadí, je daleko více. Pokud se k používání „alternativního“ náčiní uchylujete i vy, měli byste si pořídit veškeré základní vybavení, které můžete potřebovat. Včetně opomíjené kvalitní gola sady!

Nářadí si musíte pořídit podle toho, čím se nejčastěji zabýváte. Informace o veškerém ruční a zednickém nářadí najdete na jednom místě – na skladnaradi.cz.

Základní výbava každého kutila by měla zahrnovat klasické ruční nářadí v podobě klíčů a kvalitní gola sady. Právě tyto nástroje jsou zapotřebí zdaleka nejčastěji. Neobejdete se bez standardních utahovacích klíčů a imbusových klíčů. Dobrou volbou jsou sety se všemi velikostmi. Předejdete tak nepříjemnému zjištění, že vám chybí klíč pro určitý rozměr.

Pomyslnou kategorii ručního nářadí tvoří nástroje určené k vrtání, pilování a broušení. Ne nadarmo se říká „bez vrtačky ani ránu“ a na práce ve venkovním prostředí je ideální vrtací kladivo s možností příklepu. Bude-li to zapotřebí, můžete vrtat i do betonu nebo jej pomocí speciálního nástavce rozbít. „Jemnější“ práce zvládne aku vrtačka nebo aku šroubovák. Pilování a broušení je doménou brusky, které se lidové říká flexa.

Perfektního výsledku nikdy nedosáhnete bez důkladného měření. Než začnete řezat, měli byste dvakrát měřit – k tomu vám poslouží měřící technika v podobě posuvného metru nebo pásma. Populární jsou moderní digitální přístroje, se kterými jde práce od ruky.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *