Jaký batoh na kolo? Vše podstatné, co byste měli vědět

Jaký batoh na kolo? Vše podstatné, co byste měli vědět

Ideální cyklovýlet se obejde bez zbytečností. Jen vy a vaše kolo! Jenomže realita bývá představám na míle vzdálená a vždy se najde něco, bez čeho se mimo domov neobejdete. Třeba bez náhradního oblečení, tekutin, jídla a mnoha dalších drobností. Naštěstí je můžete mít neustále u sebe v batohu. Že ještě žádný nemáte nebo vám absolutně nevyhovuje stávající? Udělejte si radost novým, který bude ve všech ohledech lepší. Pomůžeme vám ho vybrat. Na úvod podotýkáme, že vy sami nejlépe víte, co od batohu čekáte. Důležité je, aby plnil funkci a nesloužil jen jako stylový doplněk. Při rozhodování zohledněte následující parametry.

Rozměry a objem

Sportovní batoh vám nesmí při cyklovýletech překážet. A už vůbec ne omezovat v pohybu. V lepším případě byste o něm téměř neměli téměř vědět, proto si ohlídejte jeho rozměry. Na záda musí padnout, na kompromisy se nehraje. Cyklistické batohy mívají specifickou konstrukci, která respektuje pozici jezdce. Výšku batohu volte s ohledem na výšku své postavy. Modely pro ženy jsou obvykle nižší a užší v ramenou. Samozřejmostí jsou nastavitelné ramenní popruhy s pohodlným polstrováním. Chybět by neměl ani bederní pás. Co se týče objemu – záleží na množství věcí, které s sebou běžně nosíte. Někdo si vystačí s lahví na pití a menším snackem, jiný potřebuje mnohem více prostoru. Šalamounským, byť dražším řešením, je pořízení modulárního batohu - moduly můžete střídat dle potřeby.

Pitný vak

Velmi užitečným prvkem outdoorových batohů je tzv. pitný vak umístěný ve vnitřní kapse. Vede z něj hadička zakončená náústkem (mnohdy opatřený magnetickým držákem), díky které může cyklista kdykoliv doplnit pitný režim.

Odvětrávání

Cyklista se vydatně potí i při rekreační jízdě, proto je důležité, aby batoh disponoval odvětrávacím systémem pro efektivní cirkulaci vzduchu. Jednotliví výrobci používají více či méně podobná řešení – často na bázi prodyšné síťky.

Bezpečnostní prvky

Věděli jste, že vás může batoh při jízdě chránit aktivně i pasivně? Chcete-li jezdit bezpečněji, pořiďte si batoh s páteřákem a reflexními prvky pro lepší viditelnost. Po novém batohu na kolo se můžete poohlédnout ve specializovaném e-shopu eshop.singltrek.cz, kde najdete také modulární batohy.

Publikováno: 13. 03. 2020

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam