Osobní bankrot může odvrátit to nejhorší. Nesmíte však čekat na poslední chvíli

Osobní bankrot může odvrátit to nejhorší. Nesmíte však čekat na poslední chvíli

Ukočírovat rozpočet není vždy jednoduché a někdy stačí i jediná nevhodně zvolená půjčka – dluh nebezpečně narůstá a nakonec se dostanete do bodu, kdy ho nejste schopni umořit. Exekuce je na spadnutí a vy s hlavou zastrčenou v písku čekáte, co se bude dít dál... A to je největší chyba, které se můžete dopustit. Ač se vám to nezdá, každá situace lze nějakým způsobem vyřešit. Tím spíš, jde-li o problémy finančního charakteru. Kladivem je insolvenční zákon, který umožňuje vyhlášení tzv. osobního bankrotu. Budete-li mít štěstí, soudce vám odpustí až 70 % z celkové dlužné částky a vy začnete znovu žít naplno.

Před problémy neutíkejte, raději je aktivně řešte

Můžete si vybrat. Budete se problémům vyhýbat a vyhazovat obálky s červeným pruhem do koše. A to do doby, než si na vás věřitelé „došlápnou“. Anebo se vydáte cestou oddlužení a vyhlásíte osobní bankrot. Pokud vaše dluhy nepochází z podnikání, máte dostatečný příjem na to, abyste během následujících pěti let zaplatili alespoň 30 % dlužné částky a v neposlední řadě vůli řádně splácet, jděte do toho! Návrh na oddlužení se podává u příslušného krajského soudu. Konečné slovo o průběhu však mají věřitelé, kteří se mohou přiklonit také k prodeji dlužníkova majetku. Ve většině případů ale souhlasí se splátkovým kalendářem. Jakmile je žádost schválena, dluhy přestanou narůstat a exekutorům bude váš majetek zapovězen. I proto je vhodné nemeškat a snažit se vše vyřídit v co nejkratším termínu.

S oddlužením vám poradí kvalifikovaní specialisté

Rychlost je rozhodující, ale bez předchozích zkušeností můžete při sepisování žádosti udělat zbytečnou chybu. Soudce oddlužení neuzná a vy budete opět na začátku... Tomu však můžete snadno předejít tím, že si necháte poradit od odborníků.

S EasyFin je osobní bankrot jistý

Tým profesionálů ze společnosti EasyFin s.r.o. již pomohl k oddlužení více než tisícovce klientů, z nichž 80 % využilo služby na základě doporučení svých známých. Úspěšnost schválení návrhu je 99,7 %. Další informace o konzultace a spolupráci najdete na www.stopdluhum.cz.

Publikováno: 24. 02. 2015

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: oddlužení | osobní bankrot