Je nejvyšší čas na zazimování bazénu, nezapomněli jste?

Je nejvyšší čas na zazimování bazénu, nezapomněli jste?

Podzim je v plném proudu, denní teploty se delší dobu pohybují okolo 10–12 °C, takže nadešel ten správný čas pro zazimování venkovních zabudovaných bazénu. Čím pečlivěji a důkladněji to provedete, tím méně starostí budete mít na jaře před sezónou. Jak na to?

Základem je důkladné vyčištění

Než bazén přikryjete, musíte se postarat o to, aby byl čistý. Včetně vody v něm. Znamená to tedy zbavit stěny a dno všeho nežádoucího příslušným prostředky a pomocníky. Hned po bazénu a vodě přijde na řadu očista filtrovacího systému.

Vypustit, nebo nevypustit?

Jakmile dokončíte čistící procesy, přijde na řadu odpouštění vody. Obecně se doporučuje, aby hladina nesahala k technologiím a vývodům vedoucím do bazénu i z něj. Průměrně tedy 15 cm pod ně. U křehkých plastových konstrukcí, případně bazénů s keramickým obkladem, byste měli zvážit kompletní vypuštění. Nejlépe na základě porady s výrobcem či dodavatelem bazénu. Pokud v bazénu vodu necháte, musíte upravit její pH. Hodnoty pro zazimování jsou udávány v rozmezí 7,2 až 7,6. Poté zbývá odpojit, vysušit a uskladnit čerpadlo. Vhodné také je zajistit, aby zbylá voda v bazénu plošně nezamrzla. V takovém případě by mohlo dojít k poškození konstrukce z důvodů roztažnosti ledu. Existuje na to ale jednoduchý fígl. Vezměte PET lahve o objemu 2 litry, nasypte do nich písek (přibližně k polovině) a svázané natáhněte diagonálně z rohu do rohu. Dají se koupit i speciální plováky, které plní stejnou funkci. Nakonec do vody vložíte prostředky upravující vodu právě v době zazimování a přes bazén natáhnete ochrannou folii.

Publikováno: 28. 11. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: čištění bazénu | kdy zazimovat bazén | zazimování bazénu