Kanalizaci čistí hi-tech roboti! Vědeli jste to?

Čištění odpadů nepatří mezi oblíbená konverzační témata, ale pravdou je, že je to právě kanalizace, která patří mezi největší vynálezy moderních dějin. První kanalizační systémy však vznikaly již před několika tisíci lety v kolébkách civilizace – v Babylonské říši a v Mezopotámii. Ve městech jako Mohendžo – daro a Harappa měli obyvatelé k dispozici dokonce splachovací záchod a koupelnu. Dnes je kanalizační systém nedílnou součástí infrastruktury a jeho význam si uvědomíme v momentě, kdy je ho třeba vyčistit. Proces čištění je přitom opravdu zajímavý a málokdo tuší, že se na něm podílí nejmodernější technologie. Některá zařízení si svým vzhledem nezadají s rekvizitami ze sci-fi snímků.

Jednou ze společností, která vyrábí a prodává techniku na čištění kanalizace, je společnost I.B.O.S. EU, a.s. Na trhu působí již dvanáctým rokem a již od svého počátku sází na neustálé inovace a moderní technické přístupy a řešení. Specialisté z I.B.O.S. sledují technologický vývoj a pružně na něj reagují.

I.B.O.S vyrábí vysokotlaká čistící zařízení, kanalizační roboty Prokasro, kanalizační recyklační a kombinované vozy, posuvné a samochodné kamery, které slouží k monitorování potrubí, ale také ruční nářadí a spoustu dalšího příslušenství, bez kterého je proces čištění nemožný nebo velmi komplikovaný.

I.B.O.S. má ve svém portfoliu i techniku firmy ROTHENBERG, která je založena na mechanickém principu. Stroje využívají přenosné zařízení s elektromotorem a čištění provátí rotačním a posuvným pohybem různě dlouhých čistících spirál. Na ty je možno, v závislosti na míře znečištění, napojit mnoho typů výměnných prvků. Stroje disponují kolenními klouby, díky kterým se dostanou i do těžce průchodných míst. Obrovskou výhodou speciálního zařízení je minimalizace rizika znečištění prostor vodou a kalem.

Kompletní přehled techniky a spoustu zajímavých informací najdete na webových stránkách www.ibos.cz.

Publikováno: 30. 07. 2013

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: čištění kanalizace